Kas jāzina par pakešu logiem
Foto: LETA

Mūsdienās arvien lielāku popularitāti iegūst pakešu logi, kuru rāmji ir izgatavoti gan no plastmasas, gan koka. Moderno izstrādājumu priekšrocības ir acīm redzamas – tie ir glīti, telpās saglabājās siltums, ir pazudis caurvējš, logi ir viegli ne tikai atverami, bet tos var arī atvāzt, to apkope ir vienkārša un neprasa daudz laika un pūļu. Iepazīstieties ar praktiskiem padomiem, kas ir jāzina, ja esat izvēlējušies uzstādīt pakešu logus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieši vasara ir tas laiks, kad ievaskojam slēpes, sagatavojam kamanas un nomainām vecos logus pret moderniem pakešu logiem, lai ziemā mazinātu siltuma aizplūšanu no mājokļa, ietaupot kurināmo, mazinot caurvēju un vēju logu šķirbās. Šādi ne tikai padarām mājokli estētiskāku, bet arī samazinām trokšņu līmeni tajā. Tomēr, kas mums vēl ir jāzina par pakešu logiem un tā servisu pirms gribam pasūtīt logus, stāsta speciālists Mārtiņš Mālnieks:

"Pirmkārt, vēlos vērst uzmanību uz patērētāju aizsardzību pret krāpniekiem un izvēlēties firmas, kas tirgū jau ir vairākus gadus, kā arī tās firmas, kurās strādā kvalificēti speciālisti, kuri ir saņēmuši LLDRA (Latvijas logu un durvju ražotāju asociācijas) sertifikātus un atļaujas, kas norāda uz to, ka firmā darbojas profesionāli amata meistari. Diemžēl ik sezonu tiek atvērtas fiktīvas firmas, tā sauktās "viendienītes", kuras piedāvā sliktas kvalitātes logus, veicot sliktu logu nomaiņu, vai vēl ļaunāk, savāc avansa maksājumus no klientiem un pazūd!"

"Otrkārt, šajā ekonomiski saspringtajā laikā cilvēkiem ir svarīga gala cena, cik tad pakešu logi izmaksās? Logu izgatavošanas kvalitāte ir tikpat svarīga kā tā uzstādīšanas kvalitāte, jo, lai cik kvalitatīvs vai dārgs būtu pakešu logs, nekvalitatīva montāža visu sabojā, kā rezultātā siltums plūst projām vēl vairāk nekā pirms tam - vējā izmesta nauda!

"Treškārt, runājot par pašiem pakešu logiem. Bieži ir redzami sludinājumi, kuros privātpersonas vai mazas firmas piedāvā pakešu logus standarta izmēros par lētām naudām, nereti šie standarti der tikai sērijveida dzīvokļiem, bet, gribot nopelnīt, mazas firmas vai privātpersonas mēģina piedāvāt un uzstādīt jūsu vajadzībām neatbilstošus logus. Tur, kur neder standarta izmēri, piemēram , privātmājās, nestandarta dzīvokļos, pakešu logi ir jāizveido pēc individuāla pasūtījuma, kur meistari izgatavo logus no Vācijā ražotām detaļām. Uz logiem obligāti meklējiet CE marķējumu, kas nozīmē, ka tie ir testēti atbilstoši izturībai, pret vēja slodzēm, siltuma caurlaidību un citām drošības prasībām - kopš februāra tā ir noteikta Eiropas Savienības normatīva. 

"Ceturtkārt, uzstādīšana! Kā jau iepriekš minēju, ja logs tiek neprofesionāli uzstādīts, tas laidīs garām siltumu un vēju, iespējams, pat vairāk nekā vecais logs. Profesionāla uzstādīšana ir ļoti svarīga - demontējot veco rāmi, jaunais logs ir precīzi jāievieto ailē, veicot precīzu līmeņošanu, nostiprinot to ar speciālām detaļām - "enkuriem" un montāžas putām. Pēc tam ir jāuzstāda ārējās un iekšējās palodzes. Svarīgi ir neatvērt logu 24 stundas pēc uzstādīšanas, kā arī veikt aiļu apdari, ko taupības nolūkos var veikt arī pats mājas saimnieks. Ir ļoti nozīmīgi, ka meistari visu izdara un paskaidro - tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizos meistarus."

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form