Kur meklēt pūkainos pūpolu zarus un kā tos pasniegt mājās
Foto: Marilyn Peddle / cc

Pūpolsvētdienā neiztikt bez kārtīga pēriena ar pūpoliem un to parādīšanās mājokļos, tāpēc steidz uz tuvāko mežu, ieelpo svaigu gaisu, saplūc dažus pūpolu zarus, ar ko, piemēram, izveidot kompozīciju pie durvīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pūpoli ir vītolu un kārklu ziedkopas, kas ik gadu sāk riesties jau agri pavasarī pirms lapu plaukšanas un, daudzajām sugām citai citu nomainot, ainavā vērojamas līdz pat vasaras sākumam, raksta portāls Galantus.lv. Pūpolus atradīsi vītolu un kārklu augšanas vietās – jau ziedošus vai citur vēl tikai plaukstošus un tikko pelēkās kūniņas atrādījušus. Starp citu, sastopami arī divkrāsu pūpoli. Dzelteni sarkaniem ziediem zied sarkanā un vilku kārkla hibrīds 'Salix doniana'.

216/3/18 spring has come #tokyo #pussywillow

A photo posted by Tenko (@teten628) on Mar 18, 2016 at 4:41am PDT

Vītolus meklē aizaugušās teritorijās vai no kokaugiem attīrītās vietās un izcirtumos, savukārt kārklus var sastapt kāpu zonās tuvu ūdeņiem, kā arī smilšainās un skābās augsnēs.

Ienesot pūpolus istabā un ieliekot tos vāzē, drīz vien tie atrādīs savu skaistumu ar dzeltenajām putekšņu drīksnām, kas itin labi piestāv pavasarīgajam noformējumam.

#plants #plantsofinstagram #flowersofinstagram #flowerstagram #houseplants #greenthumb #gardengirl #gardening #SalixDiscolor #PussyWillow #ctgardening

A photo posted by Fox Gloves and Finery (@foxglovesandfinery) on Mar 17, 2016 at 10:54am PDT

Pavasarīgu noskaņu var iegūt, iespraužot pūpolu zariņus līdzās vēl neizdīgušiem zaļumiem vai stādiem. Tāpat tie labi izskatīsies stikla pudelēs.

#propagating #pussywillow #windowsill

A photo posted by KT (@inhabitingtrees) on Mar 17, 2016 at 6:27pm PDT

Īpaši pavasarīgi izskatīsies tie pūpoli, kas jau zaros ir uzziedējuši dzelteni. Garākas skaras var novērot ausainajam kārklam.

Pūpoli zari jāliek stabilās un augstās vāzēs, lai tie neapgāztos, savukārt ūdens jālej vēss.

Pavasarīgam noformējumam pūpolus var izmantot kompozīcijās ar citiem pavasara augiem, piemēram, narcisēm un tulpēm.

Spring bouquet for wedding today #healeybarn #daffodils #narcissi #tulips #pussywillow #ivy

A photo posted by Harriet & Caro (@flowersunlimitedne) on Mar 18, 2016 at 6:06am PDT

Pūpoli eleganti sevi atrādīs sapītā vainadziņā, ko pēc tam nolikt uz galda, piekārt pie sienas vai ārdurvīm.

A post shared by Marit Homme (@oktober_marit) on Mar 21, 2018 at 12:13am PDT

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form