Latvijas Dabas fonds mudina nebildēties rapšu laukos
Foto: LETA

Koši dzeltenie rapšu lauki ir kļuvuši par iecienītu vietu fotosesijām, un ik pavasari sociālos tīklus pārpludina jautājums: vai tu jau nobildējies rapšu laukā? Latvijas Dabas fonds aicina cilvēkus nebildēties rapšu laukā, jo skaistie lauki patiesībā var kļūt par apdraudējumu veselībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver Latvijas Dabas fonds savā "Facebook" lapā – rapša audzēšana vai došanās tajā nemaz nav tik koša kā izskatās.

"Tāpēc – pirms brien rapsī pēc savas bildes, padomā! Rapsis šobrīd tiek aktīvi miglots ar fungicīdiem, kas kaitē bitēm, un arī var radīt alerģiskas reakcijas un kairinājumu cilvēkam," norāda Latvijas Dabas fonds. Tā vietā organizācija mudina sameklēt draudzīgāku fotosesijas vietu, piemēram, gaiļbiksīšu ziedēšanas laukus, bezdelīgactiņu ziedēšanas vietas, kādu dižkoka piekāji vai bildēties pļavās, kur ganās govis.

Starp citu – fotosesiju var apvienot arī ar labu darbu, piedaloties gaiļbiksīšu skaitīšanas akcijā, lai šādi palīdzētu pētniekiem apkopot datus par gaiļbiksīšu izplatību. Vairāk par to vari lasīt šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form