Latvijas Nacionālajā dabas muzejā 25. maijā atklās kaktusu un sukulentu izstādi
Foto: Latvijas Nacionālā dabas muzeja arhīvs

No 25. maija līdz 29. maijam Latvijas Nacionālajā dabas muzejā būs aplūkojama pārsteidzoši dažādo un interesanto augu izstāde "Kaktusi un citi sukulenti 2022", kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 400 dažādu sugu un šķirņu kaktusi un citi sukulenti. Būs aplūkojami gan litopši jeb dzīvie akmeņi, gan adēnijas jeb tuksneša rozes, gan par bīskapa cepuri sauktie kaktusi un daudzi citi sukulenti ar interesantiem un zīmīgiem nosaukumiem.

Pavasara beigas ir kaktusu ziediem bagātākais un krāšņākais gada laiks, tāpēc izstādes apmeklētājiem būs iespēja tos aplūkot lepnākajā skatā. Šobrīd kaktusu audzētāju siltumnīcās skaisti zied adēnija jeb tuksneša roze 'Adenium obesum'. Ja paveiksies, tās ziedus būs iespējams ieraudzīt arī izstādē.

Kaktusi ir salīdzinoši viegli kopjama kultūra, tāpēc tos audzēt izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – kaktusiem svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīku šim nolūkam paredzētu akmentiņu, ar papildus mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmentiņos ir kaktusiem nepieciešamie barības elementi.

Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības biedri par 2022. gada augu izvēlējušies "Gymnocalycium" ģints kaktusus un "Gasteria" sukulentus. Tāpēc tie izstādē tiks īpaši izcelti. Šie augi ir populāri gan pieredzējušu kaktusu audzētāju, gan iesācēju vidū. Izstādi papildinās biedrības sanpauliju sekcijas sarūpētie augi.

Izstādē apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu, pārstādīšanu un citiem jautājumiem. Izstādes atklāšana 25. maijā notiks Latvijas Nacionālā dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē pulksten 11. Savukārt sestdien, 28. maijā, pulksten 12 izstādē notiks kaktusu pārstādīšanas demonstrējumi.

Izstādes darba laiks:

  • Trešdien, piektdien, sestdien, svētdien – no pulksten 10 līdz 17;
  • Ceturtdien – no pulksten 10 līdz 19.
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Latvijas Nacionālais dabas muzejs Izstādes Kaktusi Sukulenti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form