Līdz 30. aprīlim Rīgā bez maksas varēs nodot vecos spoguļus
Foto: Shutterstock

"Stikla Serviss" sadarbībā ar "Zaļā josta" no 22. marta uzsāk nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizācijas akciju, kuras laikā līdz 30. aprīlim Rīgā varēs bez maksas nodot nevajadzīgos spoguļus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver pasākuma organizatori, šādi Rīgas iedzīvotāji videi draudzīgā veidā varēs utilizēt nevajadzīgos spoguļus. Tās ietvaros no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti nederīgie spoguļi, iespēju robežās atjaunoti un salaboti, atgriežot tos atkārtotā apritē.

Kur nodot spoguļus? Nevajadzīgos spoguļus līdz 30. aprīlim var nodot "Stikla Serviss" filiālēs Rīgā, Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10. Spoguļi, neatkarīgi no izmēra un bojājumu pakāpes, tiek pieņemti bez maksas.

"Šis jau ir ceturtais gads, kad Rīgas iedzīvotājiem sniedzam iespēju pilnīgi bez maksas utilizēt nevajadzīgos spoguļus. Iepriekšējos gados iedzīvotāju atsaucība bijusi apbrīnojami liela, turklāt interese videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nevajadzīgiem spoguļiem izrādīta arī pēc kampaņas noslēguma," atklāj SIA "Zaļā josta" pārstāve Laima Kubliņa.

Kā atgādina pasākuma rīkotāji, spoguļstikls nav piemērots atkārtotai pārstrādei, tādēļ to nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteinerā stiklam. Savukārt liela izmēra spoguļi, īpaši ierāmētie spoguļi vai spoguļi uz koka pamatnes, klasificējami kā lielgabarīta atkritumi, kuru utilizācija ir maksas pakalpojums. Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šādi spoguļi būtu jānogādā Getliņu poligonā.

Akcijas rīkotāji apgalvo, ka "Stikla Serviss" ir vienīgie Latvijā, kas ik pavasari uzņemas iniciatīvu ieguldīt savus resursus spoguļu atkritumu apjoma mazināšanā. "Mēs esam darītāji. Mēs redzam, pamanām, apzinām un darām. Mēs neesam ieteicēji, rekomendētāji. Mēs esam darītāji. Šī ir mana un mūsu darbinieku iniciatīva – restaurēt un dot spogulim otru iespēju. Pārstrādāto dāvinām tiem, kuriem tas ļoti nepieciešams," stāsta kampaņas organizatore SIA "Stikla Serviss" valdes locekle Jana Zubricka.

"Stikla Serviss" un "Zaļā josta" rīkotā akcija sniedz unikālu iespēju utilizēt spoguļus pilnīgi bez maksas, papildus gūstot labumus sev, dabai un citiem. Kā atklāj akcijas organizatori, akcijas dalībnieki par nodoto spoguli saņems 20 procentu atlaidi jaunu spoguļu iegādei. Savukārt akcijā nodotie spoguļi iespēju robežās tiks atjaunoti, salaboti un dāvāti personām un organizācijām, kam tie ir īpaši noderīgi un varēs kalpot vēl daudzus gadus. Rezultātā tiek ne tikai mazināts poligonā apglabājamo atkritumu apjoms, bet arī veicināta aprites ekonomika un taupīti resursi.

Tags

Spogulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form