Lielais Brīvdabas muzeja gadatirgus norisināsies 3. un 4. jūnijā
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. jūnijā no pulksten 9 līdz 17 notiks tradicionālais lielais Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgus, kas šogad notiks jau 51. reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas Dziesmu un deju svētkos, tā amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu no visām Latvijas malām sabrauc Brīvdabas muzejā, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgum Latvijas kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta un tas allaž bijis arī svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs. Šogad tajā savu preci piedāvās vairāk nekā 530 amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju.

Līdzās plašajai tirdzniecībai būs aktivitātes un dažādi notikumi arī Ezermalas pļavā, varēs apskatīt podnieka darbošanos pie Kurzemes podnieka cepļa, pie Lībiešu sētas notiks keramikas, skalu grozu pīšanas, karošu grebšanas, pastalu gatavošanas, vilnas vērpšanas un citu amatu demonstrējumi, bet uz skatuves pie Rietumu vārtiem abas dienas notiks teātra izrādes.

Lielais Brīvdabas muzeja gadatirgus norisināsies 3. un 4. jūnijā
Foto: Publicitātes foto

3. jūnijā pulksten 10 muzeja tirgus laukumā notiks svinīga Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus atklāšana ar Suitu sievu un Suitu dūdenieku piedalīšanos. Pulksten 11 varēs vērot Kurzemes podnieka cepļa vaļā vēršanu un keramikas darbu izņemšanu, savukārt Ezermalas pļavā tajā brīdī jau būs sākušās tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, kur uzstāsies Rīgas danči, Suitu sievas un Suitu dūdenieki, Etnoprieka grupa "Ogas" un Rēzeknes kapela "Dziga". Uz skatuves pie Rietumu vārtiem pulksten 11 un 15 varēs noskatīties Jāņa Jaunsudrabiņa lugu "Jo pliks, jo traks" Kultūras centra "Iļģuciems" studijas "Rampa" uzvedumā.

4. jūnijā no pulksten 11 Ezermalas pļavā turpināsies tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, uzstāsies vīru folkloras kopa "Vilkači", Lielvārdes folkloras kopa "Josta", Iecavas "Tarkšķu mandolīnisti", lustes noslēgs Julgī Stalte un Ēriks Zeps ar etnofolka grupu "Tā kā pērn". Uz skatuves pie Rietumu vārtiem Sabiles amatierteātra izrāde Voldemāra Sauleskalna "Meldermeitiņa".

Muzeja izstāžu zālē līdz 4. jūnijam vēl būs apskatāma izstāde "Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā".
Gadatirgus ieejas biļetes vēlams iegādāties elektroniski iepriekšpārdošanā "bilesuparadize.lv".

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.