LU Botāniskajā dārzā uzziedējušas acālijas
Foto: Toms Grīnbergs, LU preses centrs

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā zied pirmās acālijas, no 1. februāra Acāliju mājas durvis tiks atvērtas apmeklētājiem, portāls "Delfi" uzzināja LU Botāniskajā dārzā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par spīti ziemas spelgonim, Botāniskajā dārzā plaukst agri un vidēji agri ziedošās acālijas. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes un šī kolekcija ir lielākā Baltijā. No tām daudzas LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un ziedu vainags ir sasniedz divu metru apkārtmēru. Acāliju kolekcija sākta veidot jau 20. gadsimta 30. gados. Kopš 1957. gada profesors Rihards Kondratovičs turpina šo darbu, nodarbojoties arī ar acāliju selekciju.

Ziedošās acālijas varēs apskatīt visu februāri un martu, jo plauks aizvien jaunas vēlāk ziedošās šķirnes.

Tāpat Botāniskā dārza Palmu mājā briest banānu un citronkoku augļi, zied brunfelsija, akokantēra un pitospora, bet tropu siltumnīcā – antūrijas, begonijas un falenopši. Baseinā pašlaik var redzēt Paranas viktorijas (Victoria cruziana) "bērnību" – ir uzdīgušas iesētās sēklas un, uzmanīgi ieskatoties, redzamas pirmās, mazās peldošās lapiņas.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No oktobra līdz aprīlim apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem – 0,70 eiro, studentiem un pensionāriem – 1,40 eiro, pieaugušajiem – 2,10 eiro. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

Tags

Botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form