Melni, raibi un kā ogas – tomātu parāde Dabas muzejā
Foto: LETA

No 24. līdz 28. augustam Latvijas Dabas muzejā notiek izstāde ''Tomātu un veselības augu parāde 2016'', kas top sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu ''Tomāts''.

Izstādē piedalās 20 kluba kolekcionāri no visas Latvijas, kuri apmeklētāju vērtējumam piedāvā vairāk nekā 300 tomātu, lauka un dārza veselības augu, paprikas un aso piparu šķirnes. Tā kā pasaulē pēdējos gados parādījušies tomāti ar interesantu krāsojumu, šai modei līdzi sekojuši arī mūsu kolekcionāri, kuri savu raibo veikumu atrāda izstādē. Tās krāsas nav iespējams aprakstīt, tās ir jāredz!

Ar savu kolekciju apmeklētājus priecē Elga Bražūne, Austra Zaļuma, Natālija Zeltiņa un Jānis Andersons, Valdis Pūliņš, Darja Jurevič, Ludmila Kodzasova un Aleksandra Stoļarova. Pirmo reizi izstādē piedalās Jānis Haļzovs ar vairākām lauka tomātu šķirnēm. Šajās dienās būs iespēja konsultēties ar profesionāļiem – ievērojamākajiem tomātu audzētājiem Latvijā –, kā arī iegādāties sēklas.

Melni, raibi un kā ogas – tomātu parāde Dabas muzejā
Foto: LETA

Izstādes laikā apmeklētāji aicināti apmeklēt izglītojošas lekcijas, kurās ar savu pieredzi dalīsies zinošie Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba ''Tomāts'' biedri. Lekcijas:

  • Ceturtdien, 25. augustā, pulksten 12 lekcija ''Par lauka tomātu audzēšanu", stāstīs Dobeles kluba nodaļas vadītāja Austra Zaļuma (latviešu valodā);
  • Piektdien, 26. augustā, pulksten 12 lekcija ''Baklažānu, paprikas, aso piparu audzēšana", stāstīs kluba ''Tomāts'' biedre Maija Čerjaka (latviešu valodā);
  • Sestdien, 27. augustā, pulksten 12 lekcija ''Dārza un veselības augu audzēšana un pielietošana'', stāstīs kluba ''Tomāts'' valdes priekšsēdētāja Sarma Žarčinska (latviešu valodā).

Foto no izstādes:

Source

DELFI Tavs Dārzs

Tags

Izstādes Latvijas Dabas muzejs Tomāti
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form