Piedalies talkā un palīdzi ierobežot invazīvo krokainās rozes izplatību
Foto: Shutterstock

Turpinot ikgadējo darbu pie invazīvās svešzemju sugas – krokainās rozes – izplatības mazināšanas, ikkatrs aicināts piedalīties dabas saglabāšanas iniciatīvas "Daru labu dabai" talkā Jaunķemeros, kas notiks sestdien, 10. septembrī, no pulksten 11 līdz 14.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Daru labu dabai" pasākumi talku veidā, kurus organizē Pasaules Dabas Fonds un Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar uzņēmumu "Lidl Latvija", sniedz ikvienam interesentam iespēju tikties ar dabas ekspertiem un kopīgi darboties dabas teritoriju atjaunošanā, gūstot jaunas zināšanas par dažādiem biotopiem un dabas vērtībām. Šīs talkas uzsvars būs par piekrastes biotipiem – kāpām, to lomu ekosistēmā un galvenajiem apdraudējumiem. Dienas uzdevums būs ravēt invazīvo auga sugu – krokaino rozi (Rosa rugosa).

"Invazīvās sugas, kuru vidū ir arī krokainā roze, negatīvi ietekmē vietējās augu un dzīvnieku sugas un biotopus, būtiski samazinot vietējo sugu daudzveidību. Visjutīgākie ir tieši piejūras kāpām raksturīgie augi. Vietās, kur aug krokainā roze, samazinās arī atpūtai piemērotas platības, un atpūtnieki izvēlas ar šiem augiem neapaugušas pludmales vai to daļas," stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Dalība pasākumā ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 8. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu.

Pasākuma noslēgumā visi talcinieki tiks cienāti ar spēcinošu zupu. Talcinieki aicināti ņemt līdzi savus traukus. Vairāk informācijas par pasākumu vari atrast pieteikuma anketā un "Facebook" mājaslapā.

Labie darbi dabai talku veidā notiek īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, tostarp, nacionālajos parkos. Tie piemēroti no 10 līdz pat 100 cilvēku lielam skaitam. Kopīgi talkojot, iespējams ne tikai palīdzēt Latvijas dabā saglabāt tās unikālās ainavas, bet arī mācīties par Latvijā sastopamajām dabas vērtībām, praktizēties dažādu biotopu ieteicamajos apsaimniekošanas darbos, kā arī apceļot un izzināt Latviju.

Tags

Invazīva suga Krokainā roze Dabas aizsardzības pārvalde Pasaules Dabas fonds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form