Podos iegādātu augu pārstādīšana: cik ilgi to drīkst atlikt

Podos iegādātu augu pārstādīšana: cik ilgi to drīkst atlikt
Foto: Shutterstock

Kad sapirkti podi ar krāšņajiem flokšiem, pīpenēm un miķelīšiem, būtu laiks tos sastādīt dārzā, tomēr nevar atrast pat piecas minūtes, lai parušinātos dobē. Cik ilgi nopirktais stāds drīkst atrasties podā?

Viesojoties Jelgavas stādu dienās, ievērojām, ka daudzi stādaudzētavu klienti bažījās par to, ka šajā nedēļā nebūs laika, lai pārstādītu augus dārzā. Šī iemesla dēļ devāmies pie atsaucīgās saimniecības "Baižas" dārznieces Zanes, kura audzē ziemciešu stādus, lai noskaidrotu, cik tad ilgi augs, kurš iegādāts podiņā, var gaidīt, lai to pārstādītu dārzā.

"Ja tikko esat nopirkuši stādu podā, piemēram, viegli audzējamo un šobrīd moderno floksi, tad nav jāsatraucas, ka šovakar jāsteidz uz dārzu, lai sagatavotu zemi pārstādīšanai. Nopirkto stādu varat pārlikt zemē kaut septembrī. Nekas slikts nenotiks. Protams, ka tas ir jālaista, jābaro un jāpačubina. Lai gan jāatceras, ka augi noteikti jūtas labāk zemē, jo tad tiem ir vieta, kur izplesties. Dobē tiem būs siltāk, " stāsta Zane, taču smejot piebilst, ka stādaudzētavās stādi pārziemo podiņos un nekas slikts nav noticis.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka