Rīgā atjaunots Ozolaines parks; iedzīvotājus aicina piedalīties narcišu stādīšanas talkā
Foto: Publicitātes foto

Senais Ozolaines parks Duntes ielā ir atjaunots – jau ceturtdien, 7. oktobrī, notiks labiekārtotā parka atklāšana. Šajā dienā visi rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties talkā, lai parkā iestādītu dzelteno narcišu sīpolus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Māja&Dārzs" informē SIA "Rīgas Meži" pārstāve Ieva Bērziņa, narcišu sīpolu stādīšana notiks no pulksten 16 līdz 18. Talciniekiem jāpulcējas pie lielā ozola, netālu no Duntes ielas. Viņa skaidro, ka ar šo talku noslēdzas Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta veiktā parka labiekārtošana, un parks tiek nodots apsaimniekošanā jaunajiem saimniekiem – "Rīgas Mežiem".

"Rīgas Meži" parka atklāšanas talkas dalībniekiem nodrošinās puķu sīpolus, kā arī darbu inventāru. SIA "Rīgas Meži" pārstāve skaidro, ka Ozolaines parkā piemeklētās narcises ir tikai dzeltenā krāsa, jo tā vēsta par optimismu, gaišumu un laimi. Dzeltens izceļas uz pārējām krāsām ar enerģiju un rosina uz radošumu. Tāpat dzeltenā ir rudens krāsa, kas simbolizē pārticību un briedumu. Šie narcišu sīpoli nākuši no "Rīgas Mežu" apsaimniekotā "Mežaparka", simboliski veidojot saikni starp "Rīgas Mežu" pārziņā esošo "Mežaparku" un jauno teritoriju – Ozolaini.

Bērziņa arī informē, ka pēc sīpolu stādīšanas talcinieki aicināti uz tēju, pīrāgiem, kā arī uz sarunām ar ainavu arhitektiem un dārzniekiem. Čaklākajiem talciniekiem pasākuma rīkotāji sola praktiskas dāvanas.

Lai kopīgi ar apkaimēm galvaspilsētu veidotu vēl krāšņāku un iekoptu jaunus apstādījumus, "Rīgas Meži" uzsāk talkas "IEkop savu apkaimi!". Ozolaines parkā šajā nedēļā notiks pirmā talka. Savukārt nākamā talka plānota citā Rīgas apkaimē – Pārdaugavā. Tā 21. oktobrī notiks Uzvaras parkā, talkot varēs no pulksten 16 līdz pulksten 18.

Par Ozolaines parku

Ozolaines parka centrā aug parka simbols – dižozols (titulbildē). Ozolaines vīzija sakņojās idejā par ozolu, kas ataino laika ritumu un dabas cikliskumu. Parks kā ozollapas un zīles ir izkārtots ap dižozolu.

Vietas vēsture saistās ar Krievijas caru Pēteri I. Viņš 1710. gadā pavēlējis pie Duntes muižas iekārtot nocietinājumus un celt jaunu pili. Tāpat Sarkandaugavas krastā izveidots regulāra plānojuma parks, kuru vēlāk arī apciemojis cars. Laika gaitā parks un tā apkārtne pārveidoti. Piemēram, izveidota nespējnieku patversme, bet 1862. gadā Rīgas Sarkankalna slimnīca. 1872.gadā uzbūvēja dzelzceļa līniju Rīga – Mīlgrāvis ar pieturu "Aleksandra Augstumi", pašlaik – Sarkandaugavas stacija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

19. gadsimta otrajā pusē, kad ozoli parkā bija izauguši, to sāka dēvēt par Ozolaini (Eichenheim). 1872. gadā Literāri-praktiskā pilsoņu apvienība Duntes muižā iekārtoja Eihenheima patversmi ar skolu un internātu. Citās ēkas iekārtoja Pretubagošanas biedrības patversmi. 1930– to gadu sākumā patversmē iekārtoja vecu ļaužu pansiju. Netālu bija Rīgas pilsētas pamatskola, kuru 1937. gadā nosauca par Rīgas pilsētas Ozolaines pamatskolu. Savukārt padomju laikā Ozolainē izveidota daudzstāvu apbūve un slimnīca, kā arī vairākas ražotnes. Pēc neatkarības atgūšanas te attīstīta dzīvojamā zona, pieejama veselības aprūpe, izveidota Žila Verna Rīgas Franču skola u.c.

2021. gadā parkā veikta seguma un apgaismojuma tīkla izbūve, koku sakopšana, basketbola laukuma izbūve, un arī jaunu elementu kā solu, atkritumu urnu, velo statīvu uzstādīšana.

Tags

Dārzs pilsētā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form