Rīgas dome atbalsta mazdārziņu iznomāšanas procedūras atvieglošanu
Foto: F64

Trešdien, 14. aprīlī, Rīgas domes (RD) sēdē deputāti atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz optimizēt mazdārziņu teritorijas iznomāšanas procesu un atvieglot turpmāko noslēgto zemes nomas līgumu pārvaldīšanu, portālu "Tavs Dārzs" informēja RD pārstāve Ilze Krūkle.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Tavs Dārzs" jau ziņoja, ka 29. martā RD Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz optimizēt mazdārziņu teritorijas iznomāšanas procesu un atvieglot turpmāko noslēgto zemes nomas līgumu administrēšanu. Tālāk par šiem grozījumiem bija jālemj RD deputātiem, kuri 13. aprīlī atbalstīja grozījumus lēmumā "Par Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo, piekrītošo, pašvaldības rīcībā esošo un pašvaldības valdījumā esošo rezerves zemes fondā ieskaitīto neapbūvēto zemesgabalu ģimenes dārziņu teritorijās nodošanu Rīgas pilsētas pašvaldības izpilddirekciju faktiskajā valdījumā un zemes nomas līgumu slēgšanas kārtību".

Kā skaidro RD pārstāve, līdzšinējā zemes nomas līgumu slēgšanas kārtība ir papildināta ar nomas līgumu termiņa pagarināšanas iespēju – tas nozīmēs, ka katru gadu nebūs jāslēdz jauns nomas līgums. Tāpat precizēta nomas maksas noteikšanas kārtība, kā arī zemes nomas līgumu nosacījumi papildināti ar izdevumu atlīdzināšanas kārtību par atkritumu apsaimniekošanu un zemesgabala atbrīvošanu, zemes nomas līgumam beidzoties.

Īpašuma departaments ir pilnvarots izskatīt jautājumu un dot piekrišanu tādu zemesgabalu nomas līgumu slēgšanai mazdārziņu uzturēšanai, ja tie atrodas ārpus teritorijas, kas Rīgas teritorijas plānojumā 2006.-2018. gadam noteikta kā ģimenes dārziņu teritorija, vai, ja šie zemesgabali ir iekļauti līdzvērtīgās zemes kompensācijas fondā, bet Rīgas pilsētas zemes komisijas atzinums par to nodošanu īpašumā bijušajam zemes īpašniekam vai viņa mantiniekam nav pieņemts.

Tags

Dārzs Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form