Rožu izstāde Dabas muzejā šogad notiks jau maija beigās
Foto: Latvijas Nacionālā dabas muzeja arhīvs

Rožu smarža šogad Latvijas Nacionālo dabas muzeju pārņems agrāk nekā ierasts – izstāde "Rožu dārzs 2023" norisināsies no 31. maija līdz 3. jūnijam, atklājot dārzkopības izstāžu sezonu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd ir labs laiks rožu stādīšanai, tāpēc izstādē šos krāšņos ziedus varēs ne tikai apskatīt un fotografēt, bet arī iegādāties stādus un saņemt speciālistu konsultācijas.

Savvaļā ir sastopamas vairāk nekā 400 rožu ģints sugas un 18 no tām aug arī Latvijā. Selekcionāri rūpīgā darbā ir izveidojuši neskaitāmas rožu šķirnes katrai gaumei, bet, lai plašajā piedāvājumā neapjuktu un varētu atrast sev tīkamāko un audzēšanas apstākļiem atbilstošāko, dārzkopji no SIA "Stādaudzētava Latroze" izstādes laikā sniegs noderīgus padomus un palīdzēs izvēlēties piemērotākos augus.

Izstādē varēs aplūkot aptuveni 100 rožu šķirņu – floribundrozes, tējhibrīdrozes, krūmrozes, parka rozes, vīteņrozes, klājeniskās rozes, miniatūrrozes un augststumbru rozes. Pēdējo divu gadu laikā ļoti populāras kļuvušas Japāņu rozes, ko SIA "Stādaudzētava Latroze" ieviesusi arī savā piedāvājumā.

Visplašākajā klāstā būs pieejamas floribundrozes un tējhibrīdrozes, ko pircēji iecienījuši visvairāk un katru gadu arvien pieprasītākas kļūst arī augststumbru rozes.

Izstādē varēs tikties ar pieredzējušajiem dārzkopjiem, iegādāties stādus un aprunāties par rožu kopšanu un audzēšanu.

Izstādes atklāšana notiks 31. maijā pulksten 12 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darbalaiks:

  • 31.05. no pulksten 12 līdz 17
  • 01.06. no pulksten 10 līdz 19
  • 02.06. no pulksten 10 līdz 17
  • 03.06. no pulksten 11 līdz 17
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.