Rundāles pils dārzā 10. septembrī norisināsies rudens stādu tirgus
Foto: Publicitātes foto

Rudens ir piemērots laiks, lai plānotu un sāktu īstenot ieceres savos piemājas apstādījumos, tādēļ jau trešo gadu pēc kārtas kā profesionāļus, tā dārza mīļotājus priecēs "Rudens stādu tirgus" 10. septembrī no pulksten 10 līdz 17 Rundāles pils franču dārzā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tirdziņā būs iespējams iegādāties gan augļu kokus un ogulājus, gan dekoratīvos krūmus, ziemcietes, garšaugus, telpaugus, apmeklētāju iecienītākos rožu stādus un saimniecībās izaudzētus dārzeņus. Tāpat varēs nopirkt dārza kopšanas rīkus, pītus grozus un vēja zvanus.

Tirdziņā būs satopami 28 tirgotāji no lielām stādaudzētavām un mazām piemājas saimniecībām (ar tirgotāju sarakstu un piedāvājumu iespējams iepazīties šeit). Atsaucīgie tirgotāji sniegs ne vien noderīgus padomus, bet arī palīdzēs izvēlēties labāko un piemērotāko plašajā stādu klāstā.

Tirdzniecības vietas būs iekārtotas franču dārza centrālajā alejā. Šajā alejā atradīsies arī stādu glabātuve, kur uz laiku atstāt iegādātās preces, lai nesteidzīgā solī un bez smagām nastām varētu apskatīt joprojām krāšņi ziedošo dārzu un varbūt uzkavēties Piknika laukumā – kafejnīcā "Garšu ieleja". Tāpat kā iepriekšējos gados, lielākus pirkumus muzeja darbinieki palīdzēs apmeklētājiem nogādāt līdz stāvlaukumos novietotajām automašīnām.

Stādu tirgu papildinās muzikāli priekšnesumi. No pulksten 11.30 līdz 15 dārza muzicēs septiņi pūtēju orķestri: Bauskas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Siguldas Jauniešu pūtēju orķestris "Sudrabskaņa", Auces kultūras nama Jauniešu pūtēju orķestris "Auce", Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības orķestris, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pūtēju orķestris "Liepāja", pūtēju orķestris "Skaistkalne" un "Krustpils".

Kā allaž, septembris ir brīnišķīgs laiks, lai novērtētu bagātīgos ornamentālā partera stādījumus, ziedošos augus gan Hortenziju bosketā, gan Zilajā bosketā, kā arī vēlu ziedošās rožu šķirnes.

Tags

Stādu tirgus Dārzs Rundāles pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form