Skaista zāliena ABC: viss par mauriņa kopšanu un uzturēšanu

Skaista zāliena ABC: viss par mauriņa kopšanu un uzturēšanu
Foto: DELFI

Katra pagalma rota ir mīksts un lekns zāliens, kurā droši staigāt ar plikām pēdām un izbaudīt stiebriņu masāžu. Lai zāliens izskatītos "kā bildēs", nepieciešams to regulāri un, galvenokārt, pareizi kopt.

Tas prasa ne vien zināšanas, bet arī fizisku darbu. Labi zināms, ka piemērotākais mauriņa sējas laiks ir maijs, jūnijs, augusta otrā puse – līdz pat septembra vidum. Ja zāliens tiks iesēts agrā pavasarī, tad sēja var beigties ar neizdošanos, jo pirmās siltās dienas nebūt nenozīmē, ka augsne jau ir iesilusi.

Svarīgi zināt un saprast, ka sausajā periodā iesētā zāle būs regulāri jālaista, bet slapjā augsnē sēt zālienu būs grūti, jo ar rokām iestrāde nesanāks un arī iekārtas nestrādās, kā nākas.

Mauriņa kopšanu var iztraucēt kurmja rakumi, tāpat aktuāls var būt jautājums par celma izrakšanu, ja kāds koks šopavasar nozāģēts. Var gadīties, ka līdz perfektam mauriņam vienīgais traucēklis ir saaugusī sūna, tad nu šajā sakarā noderēs priekšlikumi, kā ar to veiksmīgi tikt galā.

Bet bez vērības nevajadzētu atstāt arī pašu pļaušanas procesu, zāliena laistīšanu, mēslošanu un sēšanu, ja vēl tas nav pagūts.

Lai veicas dārza darbos!

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Tavs Dārzs iesaka