VAAD: pieaugusi augiem kaitīgo organismu izplatība
Foto: Shutterstock

Iestājoties siltākam laikam, pieaugusi augiem kaitīgo organismu izplatība un tie laukos un dārzos ir sastopami vairāk, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VAAD informē, ka ziemāju labību laukos ir sastopami kaitēkļi, nelielā skaitā laputis, tripši un spradži, kā arī slimības.

VAAD Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande pievienotajā dienesta video stāsta, ka ziemas kviešu laukos sastopamas dažādas plankumainības. Atsevišķos laukos ir sastopama arī miltrasa, bet pēdējās dienas sevšķi aktīvi izplatās stiebrzāļu gredzenplankumainība. Kādā laukā Kurzemē tā izplatījusies 36 procentu apmērā, bet ar nelielu attīstības pakāpi - 3 procentiem.

Lestlande arī atzīmē, ka ir sācies rapšu ziedēšanas laiks. Rapšu lauki pilnziedā ir Kurzemes reģionā, bet pārējā Latvijas teritorijā tie ir ziedēšanas sākumā. Rapšu laukos ir sastopams krustziežu spīdulis. Pagaidām gan ne pārāk lielā izplatībā.

Tikmēr augļu dārzos nelielā izplatībā parādījušies ābeļu ziedu smecernieki un nevienādais mizgrauzis. Atsevišķos dārzos, netālu no Tukuma, kur to ir vairāk, saimniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāseko situācijas attīstībai.


Tajā pašā laikā VAAD informē, ka vasarāju labības sējumos Latvijā kaitēkļi un slimības līdz šim nav konstatēti.

VAAD ir Zemkopības ministrijas padotībā. Dienests veic valsts kontroli un uzraudzību augu aizsardzības jomā, kā arī sadarbojas ar starptautiskām organizācijām, nodrošinot informācijas apmaiņu ar citām valstīm par augu aizsardzības, augu karantīnas, sēklu aprites un selekcionāra tiesību aizsardzības jautājumiem.

Tags

Augļu koki Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form