'Ziedot.lv' grūtībās nonākušajiem cilvēkiem sagādās sēklas, stādus un dārza piederumus
Foto: Shutterstock

Maznodrošinātie cilvēki no visiem Latvijas reģioniem var pieteikties "Ziedot.lv" sēklu, stādu un dārza piederumu saņemšanai. Ziedot.lv ir viena no 23 organizācijām, kuras šogad ir saņēmušas Borisa un Ināras Teterevu fonda finansējumu, lai grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzētu izaudzēt pārtiku savam saimes galdam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā 23 atbalstītās organizācijas šogad palīdzēs vismaz 750 mājsaimniecībām veikt dārzkopības darbus – nodrošinās dārza darbiem nepieciešamo, kā arī dārzkopības speciālistu konsultācijas. Šis ir piecos gados lielākais Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā "Pats savam saimes galdam" atbalstīto organizāciju un Latvijas iedzīvotāju skaits.

Ir atbalstīti septiņi projekti Kurzemē, septiņi – Vidzemē, trīs – Zemgalē, pieci – Latgalē. Tajos piedalās attiecīgo organizāciju reģionu ļaudis. Savukārt "Ziedot.lv" projekts aptver visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 42 500 eiro apmērā.

"Ziedot.lv" plāno atbalstīt vairākus desmitus sociālā riska ģimeņu, kuras pēc pašu iniciatīvas būs izteikušas vēlmi aktīvi līdzdarboties sava materiālā stāvokļa uzlabošanā. Mazaizsargātie cilvēki no dažādiem Latvijas reģioniem, tostarp ģimenes ar zemiem ienākumiem, personas ar invaliditāti, seniori, daudzbērnu ģimenes var saņemt dārza darbu veikšanai nepieciešamās lietas.

"Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotā programma "Pats savam saimes galdam" dod iespēju pavasara, vasaras sezonā iekopt mazdārziņu un tajā izaudzēto ražu sagatavot ziemas sezonai," stāsta "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. "Īpaši aktuāli tas būs šajā gadā, kad pieaugušas pārtikas un elektroenerģijas cenas, kā rezultātā daudzām Latvijas ģimenēm ir liels izaicinājums pabarot savu ģimeni. Sirsnīgs paldies Borisa un Ināras Teterevu fondam par praktisko un reālo atbalstu tik daudzu ģimeņu grūtajos mirkļos!"

Interesenti var pieteikties pavasarī un vasarā, brīvā formā rakstot pieteikumu "Ziedot.lv" uz e-pastu ziedot@ziedot.lv. Savukārt ar iepazīties ar visu atbalstīto ieceru apkopojumu iespējams šeit.

Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja vairāk nekā 700 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas dārza darbiem nepieciešamo izsniedza vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Arī 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas, projektos iesaistot 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā dārzkopības darbus veica 436 ģimenes.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Dārzkopība Dārzs Ziedot.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form