Dārza darbu kalendārs: septembris
Foto: Shutterstock

Septembris atnāk ar viegli violetajiem viršu ziediem. Mežā sārtojas brūkleņu vaigi un degunus rāda rudens sēnes. Bērniem sākas skolas laiks, bet dārzniekiem – ražas laiks sakņu dārzā. Septembra siltajās un saulainajās dienās liekas – vēl ir vasara, bet drēgnie vakari ātri vien atgādina – ir atnācis rudens. Arī migla, vēsā un bagātīgā rasa, kas nepazūd līdz pusdienlaikam, liek meklēt dārza darbiem gumijas zābakus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan šķiet, ka līdz ar vasaras izskaņu arī dārza darbi ir beigušies – tā nebūt nav. Tieši septembris ir viens no darbīgākajiem mēnešiem, jo ir jānovāc dārzā izlolotā raža, jāsataisa ziemai kāds gards ievārījums, kā arī lēnām jāsāk gatavoties dārza ieziemošanai.

Septembrī arī daudzviet Latvijā notiek gadatirdziņi, kuros var iegādāties arī skaistus stādus savam dārzam, piemēram, Siguldā 21. septembrī norisināsies grandiozākā Stādu parāde, kuras laikā viennozīmīgi varēs atrast kādu "pērli".

Tags

Dārza darbi Dārza darbu kalendārs Dārzs Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form