Kas darāms dārzā un pagalmā līdz 11. martam
Foto: Shutterstock

Klāt beidzot ir pirmais pavasara mēnesis marts, kas liek sasparoties dārzniekiem un mazdārziņu īpašniekiem!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

4. marts – sakņu diena

Sajauc, mitrina un pilda traukos stādu audzēšanai paredzētos substrātus. Sēj sakņu selerijas un sīpolus dēstiem. Siltumnīcā sēj redīsus, ja vieta atļauj, arī agrai ražai burkānus. Ja nepieciešams, kaļķo skābās augsnes.

  • Šeit vari izlasīt, kāpēc vajag kaļķot augus, kā arī to, kā to pareizi vajag darīt.

5. marts – ziedu diena

Apgriež un retina vasarā ziedošos dekoratīvos krūmus un krūmogulājus. Vāc tējām un uzlējumiem bērzu, apšu, priežu pumpurus. Modina un liek diedzēties begoniju un kannu gumus.

6. marts – sējas darbiem nepiemērota diena

Var novākt nevietā augošus krūmus un kokus, kā arī savu laiku nokalpojušās būves, parūpēties par jauniem putnu mājokļiem. Ja sniegs nokusis, augsnes virskārta apžuvusi un labi redzams, ka zālienu pārņēmusi sūna, izkliedē līdzekļus tās ierobežošanai.

7. līdz 9. marts – lapu dienas

Laista un mitrina telpaugus. Liek diedzēties sīpolus lokiem. Sēj kressalātus un citas diedzēšanai piemērotas sēklas. Sēj dēstiem puravus, puķes, kuru galvenais krāšņums ir to lapojums, siltumnīcā salātus un dilles. Var kaļķot zālienus un izkliedēt sūnu ierobežojošos līdzekļus.

  • Šeit vari izlasīt, kā audzēt pavasarī zālienu un citus svarīgus priekšnoteikumus tā kopšanai.

10. līdz 11. marts – augļu dienas

Sēj dēstiem papriku, tomātus, baklažānus, fizāļus. Retina un apgriež krūmogulājus, jāņogas, upenes, ērkšķogas.

Pavasarīgais laiks mudina sākt dārza darbus, taču nevajag zaudēt veselo saprātu. Tas attiecas gan uz stādu audzēšanu telpās, gan āra darbiem. Nevajag steigties noņemt piesegumu sala neizturīgajiem augiem un steigties notīrīt ziemciešu dobes. Arī sējot jārēķinās, ka dēstus pastāvīgā vietā varēs izstādīt tikai maijā, bet līdz tam vēl divi gari mēneši, kuros jaunie augi jānodrošina ar telpu, siltumu un gaismu.

Šajā rakstā vari izlasīt, kuras ir ieteicamās sējas dienas 2019. gada pavasarī.

Tags

Dārza darbi Dārza darbu kalendārs Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form