Kas darāms dārzā un pagalmā līdz 22. oktobrim
Foto: LETA

Laika apstākļi vēl ļauj sakopt dārzu un sagatavoties nākamajai sezonai. Stāda kokus un krūmus. Sakārto un iztīra siltumnīcu, lai nākamgad būtu pēc iespējas mazāk kaitēkļu un slimību. Augsnes apstrādi var atlikt uz pāris nedēļām, kad būs dilstošs mēness, vēl pareizāk – uz pavasari. Ko patlaban dara un citiem iesaka zinoši dārzkopji?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

15. līdz 16. oktobris – augļu dienas

Novāc vēlo šķirņu ābolus un bumbierus, galviņkāpostus, dzērvenes, rudens avenes. Skābē kāpostus, spiež sulas, gatavo ievārījumus. Stāda augļukokus un ogulājus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos zarus un balstus. Vasaras aveņu stādījumos izvāc noražojušos dzinumus.

17. oktobris – dārza darbiem nelabvēlīga diena

Lielus stādīšanas darbus šajā dienā nevajadzētu plānot, bet, ja tomēr dara, tad labāk pēcpusdienā. Stāda košumkrūmus, sīpolpuķes nākamajam pavasarim un vasarai, ziemcietes no konteineriem.

18. līdz 19. oktobris – sakņu dienas

Novāc vēlos sakņaugus, topinambūrus, melnsaknes, rutkus un mārrutkus. Norok dāliju gumus un gladiolu sīpolus. Apstrādā un mēslo zemi. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Stāda kokus un krūmus. No augu atliekām veido komposta kaudzes.

20. līdz 21. oktobris – ziedu dienas

Turpina novākt dāliju gumus, gladiolu un galtoniju sīpolus. Apgriež ziemcietes un sakārto dobes ziemošanai. Vāc materiālus floristikas darbiem.

22. oktobris – lapu diena

Laista telpaugus, ja iespējams, arī dekoratīvos skujeņus un rododendrus. Novāc no zālieniem lapas. Siltumnīcās sēj zaļmēslojuma augus. Norok un liek glabāšanā puravus. Stāda kokus un krūmus.

Tags

Dārza darbi Dārza darbu kalendārs Siltumnīca Tomāti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form