Kas darāms dārzā un pagalmā līdz 24. septembrim
Foto: Shutterstock

Siltais rudens ļauj ar baudu vākt ražu un steigt citus rudens darbus. Augus var stādīt un pārstādīt, ja var nodrošināt laistīšanu. Vēl jāpaciešas tiem, kas sapirkušies sīpolpuķu paciņas ar skaistajām bildēm. Tulpēm nepieciešams vēsums!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

17. līdz 19. septembris – augļu dienas

Novāc ābolus, bumbierus, tomātus, ķirbjus, kabačus, galviņkāpostus skābēšanai. Lasa dzērvenes, vīnogas, mežrozīžu paaugļus. Vāra ievārījumus, konservē, skābē, spiež sulas, kaltē. Stāda augļukokus un ogulājus.

20. septembris

Dienas rīta puse ne pārāk labvēlīga sēšanai, stādīšanai un ražas vākšanai.

Enerģiju lietderīgāk veltīt nevietā augošu krūmu un citu augu novākšanai, kā arī augsnes apstrādei. Vakarpusē sākas sakņu diena, un tad var sēt, stādīt un novākt ražu.

21. septembris – sakņu diena

Apstrādā augsni. Novāc bietes, burkānus, kartupeļus, vasaras ķiplokus un citus, kas vēl atrodas uz lauka. Stāda ziemas sīpolus, kokus un krūmus.

22. līdz 23. septembris – ziedu dienas

Novāc augļus un ogas, liek tos glabātavās un pārstrādā. Griež sausziedes un citus materiālus floristikas darbiem. Norok gladiolu sīpolus. Nes iekšā telpaugus. Apgriež noziedējušās ziemcietes. Vāc puķu sēklas. Stāda pavasara sīpolpuķes.

24. septembris – lapu diena

Laista augus, ja iespējams, arī rododendrus un dekoratīvos skujeņus. Stāda kokus un krūmus, arī dekoratīvās graudzāles, hostas un citas ziemcietes ar krāšņām lapām. Mēslo augus ar kompostu. Sēj zaļmēslojumam rudzus.

Tags

Dārza darbu kalendārs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form