
Rudens beidzot ir klāt, un laiks kļūst arvien drēgnāks. Tā vien gribas sasegt un sapakot dārza augus, lai tiem būtu silti un omulīgi. Taču ar segšanu nevajag pārsteigties. Augiem izsušana ir bīstamāka par salu. Ko patlaban savos dārzos dara un citiem iesaka profesionāli dārzu kopēji?
22. līdz 23. oktobris – lapu dienas
Laista telpaugus, dārzā dekoratīvos skujeņus un rododendrus. Novāc no zālieniem lapas. Siltumnīcās sēj zaļmēslojuma augus. Norok un liek glabāšanā puravus. Stāda kokus un krūmus. Pārstāda ziemcietes, kuru galvenais krāšņums ir lapas.
24. līdz 25. oktobris – augļu dienas
Novāc pēdējos dārzā palikušos vēlo šķirņu augļus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos un slimos zarus, lapas. Spiež sulas, gatavo ievārījumus, skābē kāpostus. Stāda augļukokus un ogulājus, šim darbam piemērotāks gan būs 25. oktobris.
26. līdz 28. oktobris – sakņu dienas
Novāc vēlos sakņaugus: rutkus, mārrutkus, topinambūrus, melnsaknes, pastinakus. Norok gladiolu, montbrēciju un galtoniju sīpolus, dāliju gumus. Apstrādā un mēslo zemi. Stāda ziemas ķiplokus, kokus, krūmus. Veido komposta kaudzes no koku lapām un augu atliekām. Sarok un noliek pagrabā komposta augsni stādu sēšanai un audzēšanai.
29. oktobris – ziedu diena
Stāda sīpolpuķes nākamajam pavasarim un vasarai. Var stādīt un pārstādīt ziemcietes un košumkrūmus, taču jānovērtē augu ziemotspēja un konkrētās vietas ziemas bardzība. Iespējams, drošāk stādus pierakt un piesegt līdz pavasarim. Norok dāliju gumus, gladiolas un citas sīpolpuķes, ja tas vēl nav izdarīts. Apgriež ziemcietes un rozes. Sagatavo segmateriālus augu piesegšanai.