
Dārzā raža strauji briest. Taču sausums dažviet nodarījis lielus postījumus. Kā ar dabas pārbaudījumiem tiek galā pieredzējuši dārzu kopēji?
30. jūlijs – ziedu diena
Ievāc puķu sēklas. Mēslo vasaras puķes. Veic kārtējo veco ziedkopu un sēklaizmetņu novākšanu ziemcietēm un vasaras puķēm. Ravē. Vāc ārstniecības augus.
31. jūlijs – dārza darbiem nelabvēlīga diena
Ravē nezāles, appļauj un apstrādā zemi jaunajiem sējumiem un stādījumiem. Apkaro kaitēkļus.
1.–3. augusts – lapu dienas
Laista augus. Mēslo ar kompostu, kā arī ar fosforu un kāliju saturošiem minerālmēsliem rabarberus, ziemas sīpolus, ziemcietes. Sēj zaļmēslojumam eļļas rutku, sinepes, vīķus, griķus. Rudens ražai sēj dilles, rukolu, baziliku. Ja nepieciešams, appļauj zālienus un cērp dzīvžogus..
4.–5. augusts – augļu diena
Novāc ogas, augļus, tomātus, gurķus, kabačus. Vāra ievārījumus, konservē, skābē, kaltē ievākto ražu. Turpina veidot tomātus, apsverot ražas normēšanu. Ievāc augu sēklas. Aco augļukokus. Ja iespējams nodrošināt laistīšanu, stāda zemenes un avenes. Vasaras avenēm izvāc noražojušos dzinumus. Mēslo aveņu un zemeņu stādījumus.
6. augusts – sakņu diena
Apstrādā un mēslo zemi rudens sējumiem un stādījumiem. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Novāc sīpolus, ķiplokus, agros kartupeļus. Ierok stabus sētām, klāj celiņus, planē un nostiprina nogāzes.