Kas darāms dārzā un pagalmā līdz 6. augustam
Foto: Shutterstock

Dārzā raža strauji briest. Taču sausums dažviet nodarījis lielus postījumus. Kā ar dabas pārbaudījumiem tiek galā pieredzējuši dārzu kopēji?

30. jūlijs – ziedu diena

Ievāc puķu sēklas. Mēslo vasaras puķes. Veic kārtējo veco ziedkopu un sēklaizmetņu novākšanu ziemcietēm un vasaras puķēm. Ravē. Vāc ārstniecības augus.

31. jūlijs – dārza darbiem nelabvēlīga diena

Ravē nezāles, appļauj un apstrādā zemi jaunajiem sējumiem un stādījumiem. Apkaro kaitēkļus.

1.–3. augusts – lapu dienas

Laista augus. Mēslo ar kompostu, kā arī ar fosforu un kāliju saturošiem minerālmēsliem rabarberus, ziemas sīpolus, ziemcietes. Sēj zaļmēslojumam eļļas rutku, sinepes, vīķus, griķus. Rudens ražai sēj dilles, rukolu, baziliku. Ja nepieciešams, appļauj zālienus un cērp dzīvžogus..

4.–5. augusts – augļu diena

Novāc ogas, augļus, tomātus, gurķus, kabačus. Vāra ievārījumus, konservē, skābē, kaltē ievākto ražu. Turpina veidot tomātus, apsverot ražas normēšanu. Ievāc augu sēklas. Aco augļukokus. Ja iespējams nodrošināt laistīšanu, stāda zemenes un avenes. Vasaras avenēm izvāc noražojušos dzinumus. Mēslo aveņu un zemeņu stādījumus.

6. augusts – sakņu diena

Apstrādā un mēslo zemi rudens sējumiem un stādījumiem. Sakārto un pārjauc komposta kaudzes. Novāc sīpolus, ķiplokus, agros kartupeļus. Ierok stabus sētām, klāj celiņus, planē un nostiprina nogāzes.

Tags

Dārza darbu kalendārs

Comment Form