Labvēlīgākie sējas laiki šopavasar: padomos dalās dabas zīmju vērotājs
Foto: Shutterstock

Lielos sēšanas un stādīšanas laikus vienmēr ieteikmē laikapstākļi – citu gadu vasaru jau varam sagaidīt aprīļa izskaņā, bet reizēm maijā pat uzsnieg sniegs un ir diezgan auksts, kā rezultātā sējas darbi iekavējas. Vērojot norises dabā, laika vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs "Tavs Dārzs" ieskicē labvēlīgākās sējas un stādīšanas dienas šopavasar.

"Tuvākajos pavasara mēnešos, martā un aprīlī, ir vairākas nozīmīgas dienas, kad vēro gan laika apstākļus, gan kustoņu pamošanos ziemas beigās un pavasarī, lai noteiktu labvēlīgākos sējas un stādīšanas laikus," uzsver laika zīmju vērotājs. Viņš gan vienlaikus atgādina, ka katram dārzkopim ir savs redzējums, gan skatoties laika apstākļus (vēju virzienu), gan kustoņu dienas un Mēness fāzes.

"Viss augs un kuplos, ja ir auglīga sēkla, zemei klēpja siltums, paduses mitrums, mātes piens un dārzkopja mīlestība!" rezumē Bukšs.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka
Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.