14 muižu un piļu parki, kurus apmeklēt šajās brīvdienās
Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Ja šajās brīvdienās nevēlies zvilnēt pie jūras, bet plāno nelielu izbraucienu pa Latviju, tad dodies uz pilīm un muižām, kas piedalās vēsturisko parku un dārzu dienās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Māja&Dārzs" jau ziņoja, ka jau tradicionāli vasarā norisinās vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās, un arī šis gads nav izņēmums. Visi interesenti 3. un 4. jūlijā aicināti apmeklēt muižas un pilis, kurās varēs aplūkot skaistos dārzus, parkus, klausīties saimnieku stāstos, kā arī baudīt citas aktivitātes. Tās organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu. Ik gadu pasākumam ir īpaša tēma, un šogad tā veltīta paklājdobēm, lai iepazīstinātu muižu apmeklētājus ar šo dobju veidu.

Vēsturisko parku un dārzu dienās 3. un 4. jūlijā piedalīsies deviņas pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Akcijā piedalās – Dobeles pils, Lielplatones muiža, Kazdangas pils, Elejas muižas Tējas namiņš, Cesvaines pils, Telšu muiža, Ārendoles muiža, Zaļenieku pils, Vilces muiža, Ventspils Livonijas ordeņa pils, Jaunmoku pils, Durbes pils, Vecauces pils un Alūksnes muižas parks.

Plašāku informāciju par konkrētiem objektiem var skatīt katras iepriekš minētās muižas vai pils mājaslapā vai arī šeit. Turpinājumā no savas arhīva vācelītes izcēlām rakstus par pilīm un muižām, kas piedalās pasākumā "Vēsturisko parku un dārzu dienas 2021".

Tags

Dārzs Pilis un muižas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form