Foto: Astoņi šī gada skaistākie dārzi Nīcas novadā
Foto: Publicitātes foto

Gremdējoties vasaras atmiņās par kupli ziedošajām dobēm un perfekti pļautiem mauriņiem, šoreiz dosimies virtuālā ceļojumā uz Kurzemi, precīzāk – piejūras Nīcas novadu, kur radošu saimnieku dārzos pa kādam smukumam atrodams katrā stūrī. Lūk, astoņi dārzi, kas šogad īpaši pievērsuši uzmanību, taču, kā norāda novada domes pārstāve Gunita Šime, – visiem kā vienam arī nākotnē ir grandiozi plāni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kauguros" pie Cickovsku ģimenes


Kā portālam "Tavs Dārzs" atklāj novada domes pārstāve Gunita Šime, "Kauguru" dārzā ik uz soļa var just, ka tas ir īsts sirdsdārzs, radīts dvēseles priekam. "Stāsts ir par katru sakopto stūrīti, par katru iedēstīto augu. Ienākot sētā, sagaida ceļa stabs ar virziena norādēm uz mājas iedzīvotājiem tik ļoti svarīgām vietām – jūra, ceļojumi, mīlestība un "miera osta". Dārzs, kur saimniece nevēlas aizstādīt skatu uz saulrietu, kaut arī no tās puses sētā visbiežāk pūš vēji." Šime uzsver, ka šajā saimniecībā darbojas cilvēki ar māksliniecisku dvēseli. "Skaisti darināti vēja zvani, apgleznota pastkastīte, uz koka durvīm uzgleznots košs pāvs, kupli ziedošas hortenzijas. Ģimene šajā dzīvesvietā dzīvo tikai dažus gadus, tādēļ ir vēl daudz nākotnes plānu."

Konkursā "Nīcas novada viensēta 2020" tika saņemta nominācija "Dārzs dvēselei".

"Niedolos" pie Mateusu ģimenes


Dārzs ir saimnieku lepnums un prieks. "Šo, tiešām, var nosaukt par daiļdārzu," tā Šime. "Izveidoti skaisti, pārdomāti un jau "nobrieduši" apstādījumi, kas parāda sevi visā krāšņumā. Izteiksmīgas ir gan auguma un vainaga formas, gan augu krāsu kompozīcija acij tīkama. Visu izceļ perfekts, rūpīgi kopts, plašs zāliens."

Konkursā tika saņemta nominācija "Gaumīgais daiļdārzs".

"Dienvidos" pie Rērihu ģimenes

Foto: Astoņi šī gada skaistākie dārzi Nīcas novadā
Foto: Publicitātes foto

Šī ir vieta, kur starp apkārt esošiem viesu namiem mīlīgi iekārtojies namiņš saimnieku priekam, atpūtai un relaksācijai. "Pagalms, kas nav pazaudējis sajūtu – tepat netālu ir jūra. Nekā lieka. Dārzā ir manāms askētisms ar burvīgu terasi, ko ieskauj nelieli, bet gaumīgi apstādījumi, un puķu kastēs augoši smukumi. Saskanīgs ir arī augu izvietojums. Visspilgtāk izceļas koši sarkanās pelargonijas, kas labi harmonē ar ēkas tumšo toni. Savdabīgs akcents ir sarkanās dzirnavas. Paaugstinātās koka kastēs izveidots garšaugu stūrītis un mini sakņu dārziņš, bet dārza viducī ērtā mājiņā vasaru izbauda trusītis," redzētajā dalās Šime.

Konkursā tika saņemta nominācija "Atturīgi elegantais dārzs".

"Liepniekos" pie Lapiņu ģimenes


Nīcas novada domes pārstāve norāda, ka šeit jūtama saimnieku atbildība par dzimtas mājām, vēlmi saglabāt senās ēkas un varenos kokus. Klētiņa ir ar stāstu un savāktām senām lietām. Dārzā uzmanību piesaista ainaviskais plašums ar lielu dīķi un gulbju ģimenīti. "Iebraucamajā pusē, mēģinot sarunāt ar stirnām, tiek audzēts dzīvžogs, bet plašajā zālienā iestādīti dažādi interesantāki augi. Sētas priekšplānā izveidota jauna dobe ar smalku akmentiņu segumu, kas nedaudz atgādina japāņu stila dārzu."

Konkursā tika saņemta nominācija "Jaunais dārzs".

"Silakalnos" pie Egliju-Vilemsonu ģimenes

Foto: Astoņi šī gada skaistākie dārzi Nīcas novadā
Foto: Publicitātes foto

"Ļoti skaisti iekopts dabas stūrītis – miera osta priežu ielokā, ko labprāt bauda tūristi," atklāj Šime. "Sportisko aktivitāšu vietai seko dīķis, kura galā izvietojusies dobe ar traki ziedošu lavandas krūmu. Stādījumu piejūras smiltiņā nav daudz, taču tie ir labi kopti un gaumīgi. Glīti viesu namiņi, milzīgas, ziedošas hortenzijas, lapene, rūpīgi veidota ugunskura vieta, pašiem sava mazā pludmale pie dīķa. Vieta, kur noslēpties no citiem un baudīt mieru, vērot sarkanīgās zivis."

Konkursā tika saņemta nominācija "Tūrista oāze".

"Lieknās" pie Ķaupeļu ģimenes


Jau ceļgalā pie "Lieknām" sagaida glīts mājas nosaukums. Tālāk – paliels dīķis, kurā pa laikam notiek "zivju šovs". "Uzmanību piesaista lielā saimniecības ēka un koši ziedošie, dekoratīvie "atbalsta" mūrīši," norāda konkursa pārstāve. "Dobēs pārsvarā ir mūsu senās puķes – flokši, gladiolas, pujenes, samtenes, saimnieces mīļākās puķes. Tām pa vidu ir iemaldījies arī kāds eksotiskāks augs. Šogad ļoti bagātīgi ziedējusi juka, pamazām kuplumā pieņemas arī parūkkoks."

Konkursā tika saņemta nominācija "Iespēju dārzs".

"Ceļniekos" pie Reinfeldu ģimenes, Ivetas un Osvalda

Foto: Astoņi šī gada skaistākie dārzi Nīcas novadā
Foto: Publicitātes foto

"Ēkas ieskauj rūpīgi kopts dārzs ar krāšņām, spilgtās krāsās saziedējušām puķēm," stāstot par "Ceļnieku" mājām, iesāk Šime. "Ir lapene, pirts ar terasi. Sakņu dārziņš, kuru nedaudz aizsedz kāršpupām noaudzis žogs. Košumdārzam līdzās lieliski iederas saimnieciskajai darbībai – čiekuru sīrupa gatavošanai – uzbūvētais jaukais dārza namiņš/ražotne un "vistu un zosu paradīze"."

Konkursā tika saņemta nominācija "Praktiskais košuma dārzs".

"Eldorado" pie Beluzu ģimenes


Šeit vispirms uzmanību piesaista ar zālienu klātais jumts, kas Latvijai ir diezgan nepierasts risinājums. "Dārza teritorija salīdzinoši liela, ar savu raksturu. Kur vien veries, ir dobes vai augu grupas. Pārdomāti atdalīts sakņu dārzs. Liela daļa augi šajā dārzā ir "ienākuši" kā dāvanas no tuviem cilvēkiem un sirsnīgi tiek saukti dāvinātāju vārdos. Tāpat ir arī neparasts un ārkārtīgi bagāts kokaugu sortiments. Saimniekiem it visā ir svarīga zaļā domāšana," min Šime.

Konkursā tika saņemta nominācija "Kolekciju dārzs", bet novada 2016. gada konkursā kļuva par "Goda dārzu".

Tags

Dārzs Iedvesma Nīcas novads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form