Foto: Daiļo rudens vēstnešu dāliju kolekcija Salaspils botāniskajā dārzā
Foto: Publicitātes foto

Gribot negribot, vasara tomēr tuvojas izskaņai, un to mums vēsta arī daba – Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī krāšņi un raibi saziedējušas burvīgās, skaistās dālijas, un to krāsu daudzveidība ir patiesi iespaidīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dāliju dzimtene ir Meksika, bet uz Eiropu šie skaistie ziedi atceļoja ap 18. gadsimtu, kad Madrides karaliskajā botāniskajā dārzā saņēma sēklu sūtījumu no Meksikas botāniskā dārza. To ziedi pārsteidz ar savu skaistumu, daudzveidīgām ziedu formām un lielo krāsu gammu. Tās mēdz būt gan sīkziedu, gan lielziedu, parastas un arī samtainas. Plašāk par atvasaras dārza karalienēm, lasi šeit.

Dālijas dārzu krāšņo līdz pat pirmajām salnām, taču skaistuma baudīšanu nevajag atlikt uz pēdējo brīdi. Šajā sezonā šis ir pēdējais āra ekspozīcijas ziedošais pārsteigums Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, tāpēc ikviens tiek aicināts ieplānot laiku, lai notvertu vasarīgos brīžus.

Papildus to baudīšanai ar acīm, arī šogad dāliju kolekciju pavada atraktīva informācija par dāliju vēsturi un praktiski padomi to audzēšanā.

Tags

Dālijas Nacionālais botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form