Foto: Eleganto un daudzkrāsaino sanpauliju izstāde LU Botāniskajā dārzā
Foto: LU Botāniskais dārzs

Skaistās un elegantās sanpaulijas ir iecienīti telpaugi ar krāšņiem ziediem. Šo augu daudzveidību var novērtēt arī Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, kur no 23. maija līdz 26. maijam sarīkota speciāla izstāde par godu šiem augiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tavs Dārzs" pastāstīja LU Botāniskā dārza pārstāve Agnese Reķe, izstāde notiek sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību, un tajā ir apskatāmi arī streptokarpi un citu gesneriju dzimtas augi. Turklāt tā priecē ar plašu sanpauliju klāstu – dažāda izmēra šķiņu sanpaulijām, piemēram, standarta izmēra, miniatūriem un pusminiatūrie augiem. Tāpat aplūkojamas šķirnes ar visdažādākajiem lapu, ziedu krāsojumiem un formām no Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības sanpauliju audzēšanas ekspertu kolekcijām.

Reķe arī atzīmē, ka izstādes laikā interesenti ne tikai varēs aplūkot augus, bet arī varēs pakonsultēties par augu kopšanu ar zinošiem sanpauliju audzētājiem, kā arī nelielos daudzumos augus iegādāties.

Kā informē LU Botāniskā dārza pārstāve, sanpaulijas dabā sastopamas Uzambāras kalnos – Āfrikā. To savvaļas formas augušas ēnainu mežu pakājē. Viņa stāsta, ka šobrīd sanpauliju skaits savvaļā ir ievērojami samazinājies, tāpēc norit saglabāšanas darbi – sanpauliju savvaļas formas pavairo nebrīvē un izstāda sākotnējās dzīvotnēs. Šos skaistos augus var iegādāties arī Latvijā, jo sanpaulijas pieejamas gandrīz katrā ziedu tirdzniecības vietā. Reķe arī citē kādas sanpauliju audzētājas stāstīto: "Gribam kliedēt maldīgo uzskatu, kas tik daudziem ir radies, iegādājoties sanpaulijas veikalos. Sanpaulijas nebūt nav viendienītes puķu podā. Tās ir pasaulē tik iecienīts telpaugs, kas kā neviens cits, ir izpelnījies lielu selekcionāru uzmanību un ļaužu mīlestību."

Selekcionāri arī ik gadu domā par sanpauliju dažādību, ik gadu radot jaunas šķirnes. Kā stāsta Reķe, dažas šķirnes līdzinās rozēm, bet citas vijolītēm. Turklāt ir arī tādas, kurās klasisko sanpauliju grūti ieraudzīt. Viņa norāda, ka laikā, kad sanpaulijas nezied, tās priecē ar raibām vai krokotām lapu rozetēm.

LU Botāniskā dārza izstādes apmeklēšanai jāiegādājas ieejas biļete. Šeit vari izlasīt plašāku informāciju par to cenām.

Foto ieskats sanpauliju izstādē:

Tags

Botāniskais dārzs Dārzs Dārzs pilsētā Telpaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form