Foto: Gazas joslā novāc gardās vasaras vēstneses – zemenes
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Pašlaik Latvijā pilnā sparā rit sulīgo mandarīnu sezona, bet jau pēc dažiem mēnešiem varēsim baudīt zemenes. Sezona šīm ogām krietni ātrāk sākusies Gazas joslas ziemeļu pusē, kur aktīvi norit darbs pie zemeņu lasīšanas.

Fotoaģentūras EPA fotogrāfi zemeņu novākšanas darbus iemūžinājuši Gazas joslas pilsētā Beit Lāhijā, kur pa lieliem laukiem ar kastēm rokās rosās desmitiem strādnieku. Zemenes sastādītas garās vagās, kuru malas nostiprinātas ar plēves kārtu un uzbērtu zemi. Ogas no lauka tiek saliktas koka kastēs, bet pēc tam tās īpašā telpā pārliek mazākās plastmasas kastēs, kas tālāk tiek transportētas tirdzniecībai.

Kā vēsta EPA, Gazas joslas zemeņu audzētāji cer uz Eiropu un Izraēlu eksportēt 1,100 tonnas ar gardajām ogām. Savukārt "Middle east monitor", atsaucoties uz Gazas joslas lauksaimniecības ministra sacīto, vēsta, ka trīs tonnas zemeņu "kā piemērs" tiks nosūtītas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Bahreinu. Turklāt ministrs cer, ka zemeņu apjoms šogad būs vismaz 5,100 tonnas. "Middle east monitor" arī atgādina, ka kopš 2017. gada Krievija importē zemenes tieši no Gazas joslas.

Foto ieskats zemeņu novākšanā:

Tags

Gazas josla Zemenes

Comment Form