Foto: Jūrmalas apzaļumošanai šopavasar izaudzēti 90 tūkstoši puķu stādu
Foto: Publicitātes foto

Sagaidot Latvijas simtgadi, pavasara un vasaras sezonā Jūrmalas pilsētvidē uzziedēs gandrīz 90 tūkstoši puķu stādu – vairāk nekā 44 tūkstoši viengadīgo puķu un gandrīz 45 tūkstoši sīpolpuķu. Kompozīciju rakstus un krāsas puķu dobēs caurvīs sarkanbaltie toņi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad Jūrmala pilsētas iedzīvotājus un viesus iepriecinās ar īpašām Latvijas simtgadei veltītām viengadīgo stādījumu dobju un trauku kompozīcijām, kas tiks veidotas mūsu karoga krāsās. Esam atsaukušies Latvijas dārznieku un ainavu arhitektu aicinājumam Latvijas pilsētām un novadiem veidot "Ziedošo simtgades pavasari"," stāsta Ingrīda Griķe, Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece.

Viengadīgo puķu stādi šobrīd tiek audzēti kokaudzētavas "Bulduri" siltumnīcās. Pirmos 18 550 pavasara atraitnīšu stādus šajās dienās izstādīs skvērā pie Dzintaru koncertzāles, Horna dārzā, skvērā Majoros, Rīgas ielas apstādījumos, Jaundubultu parkā un Talsu šosejas rotācijas apļos.

Vasarā pilsētu izdaiļos 8770 dažādu krāsu pelargonijas, 2437 balzamīnes, 2209 kosmejas, 1904 skaistnātrītes, 1323 verbenas, 1206 rudbekijas, 1034 samtenes un daudz citu krāšņi ziedošu puķu, kas rakstos un krāsu kompozīcijās uzsvērs šī gada īpašo notikumu – Latvijas valsts simtgadi.

Šogad pirmo reizi pilsētas centrālajā gājēju ielā, Jomas ielā, pie 35 laternu stabiem uzstādīs puķu vāzes, kurās būs iestādītas pelargonijas dažādos sārtos toņos. Kā katru gadu izvietos puķu piramīdas, kas tiks veidotas no sārto un bālo toņu pelargonijām, balzamīnēm, kalibrahojām, ko papildinās dzelteno un tumši sarkano toņu ipomejas un sudrabainās salmenes. Gājēju ielas sākumā pie Majoru stacijas uzstādīs puķu sienu, kas tiks veidota no balzamīnēm sarkanā un baltā krāsā un skaistnātrītēm dzeltenos un sārtos toņos.

Košākās un lielākās puķu dobes būs Horna dārzā pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros: pavasarī tajā ziedēs vairāk kā 15 tūkstoši sīpolpuķes – tulpes, narcises, fritilārijas, sīpolpuķēm fonu veidos gandrīz četri tūkstoši atraitnīšu. Savukārt vasarā tās nomainīs dažādas krāšņi ziedošas vasaras puķes – rudbekijas, samtenes, salvijas, verbenas, kleomes, balzamīnes, begonijas, cinnijas u.c. Ne mazāk skaista būs puķu dobe skvērā Majoros – pavasarī uzziedēs sīpolpuķes, kam fonu veidos atraitnītes. Vēlāk tās nomainīs vasaras puķe – kannas, kleomes, kosmejas, puķu tabaka un citas.

Papildus krāšņajām dobēm pilsētā tiks izvietotas ziedu vāzes pie laternu stabiem, balkona puķu kastes uz tiltu margām un daudzpakāpju puķu kastes Priedainē un Dubultos uz norobežojošām barjerām. Ziedu rotājumi puķu traukos tiks uzstādīti pilsētas centrālajā daļā, kā arī Ķemeros, Kauguros, Vaivaros, Dubultos, Bulduros, Dzintaros un Priedainē.

Tags

Jūrmala Pavasara augi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form