Foto: Kā kokaudzētavā lolo 85 tūkstošus puķu stādu Jūrmalas pilsētai
Foto: Publicitātes foto

Ik gadu Latvijas pilsētās un ciematos pavasaros tiek izveidotas neparastas puķu dobes un dekori, kas liek apbrīnā aizrauties elpai. Vasarās tās pārsteidz ar ziedu daudzveidību un krāšņumu, piešķirot pilsētām īpašu rotu, bet, lai varētu lepoties ar skaistām dobēm – dārznieki stādiņus rūpīgi sāk lolot pat gada aukstajos mēnešos. Arī Jūrmalā darbs pie puķu stādiņu audzēšanas rit pilnā sparā, kā rezultātā pavasara un vasaras sezonā Jūrmalas pilsētvidē uzziedēs gandrīz 85 tūkstoši puķu stādu.

Kā "Tavs Dārzs" pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zanda Krastiņa, kopumā pilsētā pavasarī un vasarā uzziedēs gandrīz 85 tūkstoši puķu stādu – vairāk nekā 41 tūkstotis viengadīgo puķu un 42 tūkstoši sīpolpuķu.

"Arī šogad esam parūpējušies, lai Jūrmala kļūtu krāsaināka un skaistāka. Pilsētas apstādījumos, sākot no Priedaines līdz pat Ķemeriem – gan dobēs, gan pie laternu stabiem, gan uz tiltu margām podos –, būs bagātīgi ziedošas, rūpīgi koptas puķes. Pilsētas viesi un jūrmalnieki apbrīno skaistos stādījumus un arī smeļas idejas savām puķudobēm," saka Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece Ingrīda Griķe.

Foto: Kā kokaudzētavā lolo 85 tūkstošus puķu stādu Jūrmalas pilsētai
Foto: Publicitātes foto

Stādi Jūrmalai tiek loloti kokaudzētavā "Bulduri". Kā atzīmē Krastiņa, pirmie 16 000 pavasara atraitnīšu stādu jau priecē ar košajām krāsām skvērā pie Dzintaru koncertzāles, Horna dārzā, skvērā Majoros, Rīgas ielas apstādījumos, Jaundubultu parkā un Talsu šosejas rotācijas apļos. Viņa pastāstīja, ka šobrīd siltumnīcās tiek audzētas pelargonijas, balzamīnes, begonijas, ipomejas, kalibrahojas, gauras un citas krāšņas puķes. Daļa jau sastādītas pie stabiem izvietojamos puķu traukos, balkona kastēs un piramīdās, bet pārējie stādiņi tiek rūpīgi kopti līdz stādīšanai puķudobēs.

Kā "Tavs Dārzs" atklāja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve, kopumā pilsētu vasarā izdaiļos gandrīz 9000 dažādu krāsu pelargoniju, vairāk nekā 3000 balzamīņu, pa 2000 salviju un verbenu, 1500 skaistnātrīšu, 1300 samteņu un daudz citu krāšņi ziedošu puķu.

Foto: Kā kokaudzētavā lolo 85 tūkstošus puķu stādu Jūrmalas pilsētai
Foto: Publicitātes foto

Īpaši košas un lielas puķudobes būs aplūkojamas Horna dārzā pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros un skvērā pie Majoru stacijas – drīz tajās uzziedēs tulpes, narcises un dekoratīvie sīpoli, sīpolpuķēm fonu veidos dažādu krāsu atraitnītes. Taču vasarā tās tiks ietērptas ar krāšņām vasaras puķēm, piemēram, rudbekijām, samtenēm, salvijām, verbenām, balzamīnēm, begonijām, cinnijām un citām puķēm. Kā informē Krastiņa, skaistas dobes būs arī Rīgas ielas un Pērkona ielas krustojumā, skvērā pie Dzintaru koncertzāles un Kauguros, kā arī Talsu šosejas rotācijas apļos.

Krastiņa arī atklāj izmaiņas, kas gaidāmas Jūrmalas pilsētas apstādījumos – pārmaiņas piedzīvos rožu stādījumi uz Dzintaru viadukta, kur tiks veidoti kombinētie stādījumi – rozes, daudzgadīgie stādījumi un krāšņās puķes. Savukārt Ķemeros, Slokā, Dubultos un Majoros tiks izvietotas 39 jaunas puķu vāzes pie laternu stabiem, kurās ziedēs pelargonijas dažādos sārtos toņos.

Puķu siena Jomas ielas sākumā Majoros, kas ik gadu izpelnās jūrmalnieku un pilsētas viesu izbrīnu, šogad tiks veidota no balzamīnēm sarkanā un baltā krāsā. Tāpat to papildinās skaistnātrītes dzeltenos un sārtos toņos. Krastiņa arī informē, ka pilsētā tiks izvietotas arī astoņas puķu piramīdas, kas tiks veidotas no dažādu toņu balzamīnēm, ko papildinās dzeltenās un sudrabainās salmenes.

Tāpat pilsētā tiks izvietoti vairāk nekā 400 ziedu trauku pie laternu stabiem, 300 balkona puķu kastu uz tiltu margām, ēku fasādēm un 40 daudzpakāpju puķu kastu Priedainē un Dubultos uz ielu norobežojošām barjerām. Kā stāsta Krastiņa, ziedu rotājumi puķu traukos tiks izvietoti pilsētas centrālajā daļā, kā arī Ķemeros, Kauguros, Vaivaros, Dubultos, Bulduros, Dzintaros, Priedainē un Slokā.

Zemāk vari aplūkot pilsētas apstādījumus pavasarīgās noskaņās:

Savukārt šeit vari ielūkoties, kā kokaudzētavas "Bulduri" siltumnīcās aug stādi Jūrmalas pilsētai:

Source

DELFI Tavs Dārzs

Tags

Dārzs Dārzs pilsētā Jūrmala
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form