Foto: Pastaiga pa atjaunoto LU Botānisko dārzu
Foto: Publicitātes foto

Tieši pirms gada Latvijas Universitāte uzsāka sadarbību ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, parakstot līgumu par Botāniskā dārza atjaunošanu. Jau šovasar dārza apmeklētājiem ir iespēja novērtēt pārmaiņas un šis sadarbības rezultātus – ir atjaunota Botāniskā dārza centrālā daļa, kā arī rododendru un ziemciešu stādījumi. Sadarbības ietvaros šogad plānots arī atjaunot dārza žogu, portāls Māja&Dārzs uzzināja Botāniskajā dārzā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Botāniskais dārzs kļūst aizvien skaistāks un mūsdienīgāks. Redzam, kā cilvēki tajā priecājas par dabas skaistumu, kuru cilvēku darbs un mīlestība pārvērš patiesā estētiskā baudā. Daudzviet pasaulē Botāniskie dārzi blakus izglītības un zinātniskajiem uzdevumiem kalpo arī kvalitatīvai atpūtai, iedvesmai, laika pavadīšanai ar mīļiem cilvēkiem, par vietu kultūras notikumiem. Patīkami, ka Rīga iegūst jaunu kvalitatīvas pilsētvides akcentu," stāsta mecenāte Ināra Tetereva.

"Šobrīd ar lepnumu varam teikt, ka Botāniskā dārza centrālā ekspozīcija pārvērtusies par kvalitatīvu un estētiski augstvērtīgu objektu. Ir iztīrīts dīķis, sakārtota tā lietus ūdeņu notece, kura netika remontēta kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Nomainīts celiņu segums – pagājušā gadsimta asfaltu nomainījām pret bruģi un vēsturisko grantēto segumu. Ap dīķi izvietoti soliņi un koka laipas," stāsta LU Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska. "Šīs pārmaiņas tikko novērtēja Puķu Balles apmeklētāju tūkstoši."

Jau vēstīts, ka vērienīgā atjaunošana notiek, gatavojoties LU Botāniskā dārza simtgadei 2022.gadā. Darbus veic pakāpeniski vairākos gados, visu atjaunošanas darbu laiku Botāniskais dārzs ir atvērts apmeklētājiem un turpina ierastās aktivitātes.

Tags

Baudi vasaru! Botāniskais dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form