Foto: Rīgā zied desmitiem tūkstoši tulpju
Foto: Rīgas dome

Vairākos Rīgas parkos un dārzos izplaukušas vairāk nekā 10000 tulpes, kas stādītas pērn, portālam "Delfi" vēsta "Rīgas dārzi un parki" apstādījumu un pasākumu plānošanas speciāliste Laine Treidena.

Diemžēl pēc siltā un garā rudens perioda, iestājoties bargam kailsalam 2013.gada nogalē, daļa puķu sīpolu nepārziemoja un šajā pavasarī neuzziedēja, taču tas neattur dārzniekus no apņēmības turpināt iesākto pilsētas izdaiļošanu, skaidro Treidena. "Ar Holandes dārziem konkurēt vēl nevaram, jo pie mums ir ievērojami vēsāks klimats, un tulpju kvalitāte līdz ar to arī ir mazliet cita. Tajā paša laikā, par spīti kailsalam un nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tulpes uzziedējušas ļoti skaistas. Šādā apjomā un krāšņumā Rīgā pirmo reizi!"

Visplašākie un krāšņākie tulpju stādījumi apskatāmi Vecrīgā skvērā pie Pēterbaznīcas 240 m2 platībā, Esplanādes apstādījumos 150 m2 platībā, kā arī Vērmanes dārzā pie K.Barona pieminekļa 37 m2 platībā.

Kopumā pagājušajā rudenī Rīgas dārzos un parkos iestādīti 33140 dažādi puķu sīpoli - tulpes, krokusi, muskares, fritilārijas un narcises. Tulpju sīpoli Latvijā ieceļojuši no Holandes, skaidro Laine Treidena.

Tags

Sīpolpuķes

Comment Form