5. augustā Horna dārzā Jūrmalā tika sveikti ikgadējā konkursa "Jūrmalas sakoptākais īpašums 2016" laureāti. Par skaistas un sakoptas vides radīšanu kūrortpilsētā čaklākajiem privātmāju saimniekiem, iestāžu, viesu namu un daudzdzīvokļu namu teritoriju apsaimniekotājiem pateicās Jūrmalas pilsētas dome, pasniedzot Goda rakstus un pateicības balvas.

Šogad aprit 20 gadu kopš konkursa pirmsākumiem Jūrmalas pilsētā. "Šo divdesmit gadu laikā konkursa nozīme skaistas pilsētvides veidošanā un katra saimnieka ieguldītais darbs savas teritorijas iekopšanā ir nenovērtējams. Skaisti iekoptie dārzi un pagalmi, ziedošās puķudobes un apzaļumotie balkoni ir vistiešākā mūsu pilsētas vizītkarte, kas priecē gan mūs pašus, gan mūsu pilsētas viesus. Izsaku vislielāko pateicību visiem, kas ieguldījuši darbu, lai radītu tik harmonisku vidi savos dārzos, tā papildinot kūrortpilsētas ainavu daudzveidību," pasniedzot balvas sakoptāko īpašumu saimniekiem sacīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece un konkursa komisijas priekšsēdētāja Rita Sproģe.

Jūrmalas pilsētas Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas galvenā dārzniece Ingrīda Griķe uzsvēra, ka šo gadu laikā ne tikai Jūrmala, bet arī tās pilsētas dārzi, to saimnieki un veidotāji ir ļoti mainījušies. "Dārzi kļuvuši daudz pārdomātāki, ar interesantiem risinājumiem un plānojumiem, jūtama profesionāļu piesaiste. Viens no lielākajiem pārsteigumiem ir jaunie dārzi, kas tapuši pēdējo gadu laikā, un prieks par to saimniekiem, kas savu izloloto īpašumu parāda publiski. Īpašs prieks, ka apskatot jūrmalnieku dārzus, var redzēt tās puķu šķirnes un augu kompozīcijas, kuras veidojam pilsētvidē," vērtē Griķe.

Šogad konkursā kopumā tika pieteikti 36 īpašumi, kuru veikums tika vērtēts piecās grupās – individuālās dzīvojamās mājas, daudzdzīvokļu nami, izglītības iestādes, iestāžu un organizāciju grupa, kā arī viesnīcu, viesu namu un apartamentu ēkas.

Apskatot konkursam pieteiktos īpašumus, konkursa komisija vērtēja pirmo iespaidu, kādu rada apskatāmais objekts un tā apkārtne, ēku ārējo izskatu, celiņu un laukumu sakoptību, apstādījumu saskaņotību, mazās arhitektūras formas dārzā, labiekārtojuma un apstādījumu dažādību, to piemērotību vietai, savstarpējo saderību u.c. aspektus, kas veido īpašuma kopskatu.

Konkursam pieteiktos dārzus un pagalmus vērtēja Jūrmalas pilsētas domes izveidotā komisija, kuras sastāvā ir arī pilsētas galvenā dārzniece un ainavu arhitekts.

Foto no laureātu īpašumiem:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!