Foto: Uz Agroresursu un ekonomikas institūta terases Rīgā izveidots urbānais dārzs
Foto: Publicitātes foto

Dārzi pilsētā ir modē – tiek iekārtoti krāšņi balkoni, terases un atdzīvināti skumja paskata mazdārziņi. Arī Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Rīgas centrā izveidots skaists urbānais dārzs, kurā tiek audzēti dažādi augi – no tomātiem līdz pat kartupeļiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Māja&Dārzs" informē Tehnoloģiju un pārneses centra vadītāja Andra Ūdre, arī Agroresursu un ekonomikas institūta Rīgas centrs nodarbojas ar zaļumu audzēšanu, cenšoties neatpalikt no Stendes, Priekuļu pētniecības centru un Viļānu daļas rosības. Viņa uzsver, ka ar katru šādu zaļo oāzi savās mājās vai darbavietā varam kopā padarīt arī dzīvi Latvijas pilsētu centros zaļāku.

Urbānais dārzs izveidots AREI mītnes vietā – Rīgā, Struktoru ielā. Dārzs ēkas 2. stāvā izveidots 11. jūnijā, un tas tapis, sadarbojoties valsts iestādei ar privātajiem uzņēmējiem. Kā stāsta Ūdre, doma par dārzu radusies, lai padarītu zaļāku darbavietas vidi un ierādītu, kā zaļi apdzīvot tukšo ēkas terasi.

Lai arī AREI Rīgas centrā lielākoties tiek veikta ekonomiskā izpēte, atšķirībā no Stendes, Priekuļiem un Viļāniem, kur nodarbojas ar lauksaimniecību un selekciju, arī "pilsētnieki" nolēma izmēģināt savus "zaļos pirkstiņus". 11. jūnijā uz 2. stāva terases iekārtoti gurķu, tomātu, baklažānu, čili piparu, zemeņu, dažādu garšaugu, kā arī AREI selekcionēto kartupeļu, zirņu un pupiņu stādījumi.

Drīz būs apritējis mēnesis, kopš augi terasē tiek cītīgi kopti un vēroti, un AREI pārstāvji secina, ka dārza kastes un kvalitatīvā augsne, kuru viņiem nodrošināja atbalstītāji, ir darījusi savu – jau tagad var priecēt acis ar vērā ņemamiem rezultātiem. AREI pārstāvji drīzumā ar tiem sola iepazīstināt visus Urbānā dārza interesentus.

Kā informē Ūdre, nākotnē ir iecere šo dārzu paplašināt un padarīt to pieejamu plašākai publikai, kā arī īstenot dažādus izmēģinājumus, lai pētītu gan augsnes, mēslojuma un vides piemērotību izmantošanai pilsētās, gan secinātu par to ietekmi uz urbāno dārzu un tā augiem pilsētā.

Tags

Dārzs Dārzs pilsētā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form