Foto: Uzvaras parkā sākušas plaukt trauslās sakuras

Foto: Uzvaras parkā sākušas plaukt trauslās sakuras
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Ik gadu pavasari raksturo ne tikai ilgāks laika sprīdis, kad pie debess juma varam redzēt saulīti, bet arī dabas mošanās un ziedu plaukšana. Rīgā, Uzvaras parkā, sākušas ziedēt trauslās sakuras, kuras visu teritoriju iekrāso dažādos rozā toņos.

Ar Japānas vēstniecības gādību 2012. gada aprīlī Uzvaras parkā tika iestādīti 114 sakuras ķiršu kociņi. Sakura ir Japānas nacionālais simbols, tās ziedēšanu japāņi saista ar pavasara iestāšanos – šis ir liels gada notikums, kas tiek sagaidīts ar īpašu saviļņojumu.

Katru pavasari sakuru plaukšanas laikā gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi dodas uz Uzvaras parku, lai paši apskatītu kociņus un uzņemtu kādu bildi ar skaistajām ziedu kupenām. Kā redzams fotoattēlos, daļa ziedu vēl ir pumpuros, taču ziedēšanas laiks nebūs ļoti ilgs, tāpēc vēlams ieplānot to apskati pēc iespējas ātrāk!

Tāpat kā Rīgā, arī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā sākušas plaukt sakuras. Apskati galeriju un dodies virtuālā tūrē pa kaimiņzemes sakuru dārzu!

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka