Foto: Uzvaras parkā uzplaukuši košie krokusu stādījumi
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Sestdien, pastaigājoties par tuvējo Pārdaugavu, nevarēja nepamanīt saulaino mirdzumu no Uzvaras parka – tur uzplaukuši košie pavasara vēstneši krokusi. Kā novēroja "Delfi", ne viens vien garāmgājējs piestāja, lai izbaudītu trauslo skaistumu. Šobrīd uzplaukusi tikai daļa krokusu, bet drīz vien parku klās īsts ziedu paklājs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka skaistā krokusu audzēšana Uzvaras parkā ir vairāku gadu darba rezultāts, jo sākotnēji tie negribējuši tur augt, bet tikai ar dārzkopju neatlaidīgu darbu izdevies to panākt. Lai katru gadu ziedu platība būtu lielāka, pēc veģetācijas beigām krokusi Uzvaras parkā tiek izrakti, sadalīti un pārstādīti, savulaik noskaidroja "Māja&Dārzs".

Nelielajām sīpolpuķēm krokusiem tīk saulainas vietas ar auglīgu augsni, kas ir labi drenēta un pat smilšaina. Lai nelielie ziedi uzziedētu pavasarī, sīpolus sabaksta zemē jau septembrī vai oktobrī un kārtīgi nosedz ar zemi. Ar krokusu audzēšanas gudrībām iepazīsties šajā rakstā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.