Jūrmalas apstādījumi šogad rotāsies Latvijas novadu tautastērpu krāsās
Foto: Publicitātes foto

Ik gadu Latvijas pilsētas pavasarī un vasarā daiļo krāšņas puķu dobes, un arī Jūrmala nav izņēmums – šogad pilsētu rotās gandrīz 94 tūkstoši puķu – vairāk nekā 45 tūkstoši viengadīgo un 48 tūkstoši sīpolpuķu, turklāt dobēm izvēlēti tādi augi, kas ir Latvijas novadu tautastērpu krāsās.

"Šogad pilsētas apstādījumus bijām plānojuši krāšņus un krāsainus, akcentējot iepriekš iecerētos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus. Īpaša puķu dobe radīta skvērā Majoros, kur augu izvietojums un krāsas veidos visu Latvijas novadu tautastērpu brunču rakstus. Puķudobē dominēs zilie, sarkanie, dzeltenie un brūnie toņi, ko veidos salvijas, kosmejas, skaistnātrītes, sarzāles un citas puķes. Izveidotie raksti būs kā ieskaņa nākamā gada svētkiem, kad arī šo ieceri plānojam turpināt un, iespējams, arī pilnveidot," par ieceri stāsta Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece Ingrīda Griķe.

Iecerēts, ka Vidzemes dobes daļā uzplauks zilās miltainās salvijas, baltās kosmejas, brūno toņu sarzāles un zaļās skaistnātrītes, bet Latgali iezīmēs pelēkās kalocefāles, sārto toņu balzamīnes, zilās un baltās salvijas, dzeltenās skaistnātrītes, sarkanās begonijas un brūnās sarzāles. Savukārt Zemgalei veltītā dobes daļa tiks veidota "rozīšu brunču" sārti dzeltenajos toņos, par pamatu izmantojot sarkanās un dzeltenās cinnijas un kosmejas. Sarkanās salvijas un dzeltenās samtenes veidos Kurzemes daļu, ko papildinās sarkani dzeltenās skaistnātrītes, baltās kosmejas un sarainās sarzāles. Krāšņajai puķudobei apkārt vīsies baltās balzamīnes, kas būs kā tautumeitu baltie linu krekli, salīdzina dārzniece.

Ik gadu tūkstošiem puķu Jūrmalas pilsētai tiek izloloti kokaudzētavas "Bulduri" siltumnīcās, un arī šis gads nav izņēmums. Kā "Tavs Dārzs" stāsta Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zanda Krastiņa, šogad tur pilsētas apstādījumiem izaudzēti pirmie 15 400 atraitnīšu stādi, kas jau izstādīti skvērā pie Dzintaru koncertzāles, Horna dārza, skvērā Majoros, Rīgas ielas apstādījumos, Jaundubultu parkā un Talsu šosejas rotācijas apļos. Atraitnītes papildinās rudenī stādītās dažādu krāsu sīpolpuķes. Jūrmalas pilsētas domes pārstāve norāda, ka kopumā Jūrmalu vasarā izdaiļos 10 000 dažādu krāsu pelargoniju, 4000 balzamīņu, 1200 begoniju, ipomejas, kalibrahojas un citas krāšņas puķes. Daļa no tām jau sastādītas iekarināmos puķu traukos pie apgaismes stabiem, puķu kastēs un piramīdās, pārējie stādiņi tiek rūpīgi kopti līdz stādīšanai puķudobēs.

Jūrmalas apstādījumi šogad rotāsies Latvijas novadu tautastērpu krāsās
Foto: Publicitātes foto

Košākās un lielākās puķu dobes Jūrmalā būs Horna dārzā, kas ir pie Jūrmalas Kultūras centra Majoros – pavasarī tajā ziedēs vairāk nekā 10 tūkstoši sīpolpuķu – tulpes, narcises un fritilārijas, kam fonu veidos dažādu krāsu atraitnītes. Savukārt vēlāk tās nomainīs daudzveidīgas krāšņi ziedošas vasaras puķes – rudbekijas, salvijas, verbenas, kleomes, balzamīnes, begonijas, cinnijas, kosmejas un citas. Puķu dobes priecēs arī Rīgas ielas un Pērkona ielas krustojumā, skvērā pie Dzintaru koncertzāles un Kauguros, kā arī Talsu šosejas četros rotācijas apļos.

Sākoties siltākam laikam, Jomas ielas sākumā Majoros tiks izveidota puķu siena – tā, kā norāda Jūrmalas pilsētas domes pārstāve, kļuvusi par iecienītu fotografēšanās vietu pilsētas viesiem. Šogad tā tiks veidota no balzamīnēm sarkanā un baltā krāsā un skaistnātrītēm dzeltenos un sārtos toņos. Gājēju ielā pie laternu stabiem tiks izvietoti iekarināmi puķu podi, kuros ziedēs dažādu sārto toņu pelargonijas. Kā karu gadu Jomas ielu rotās arī septiņas puķu piramīdas, kas tiks veidotas no dažādās krāsās ziedošiem augiem.

Tāpat šogad Jūrmalu papildinās 89 jauni puķu trauki pie apgaismojuma stabiem Jaunķemeru apkaimē un 13 puķu piramīdas, kas tiks izvietotas Bulduros, Dubultu Kultūras kvartālā un apstādījumos pie Kauguru kultūras nama.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form