Kas jādara dārzā un pagalmā līdz 13. augustam
Foto: Shutterstock

Dārzu saimniekiem patlaban nav nekā vērtīgāka par lietu. Daudzus jau nomoka bezspēcība, ka visu izglābt neizdosies. Sevišķi skumji raudzīties uz pagalma mauriņu. Taču ekstrēmi laika apstākļi parāda, kuras šķirnes ir visizturīgākās. Turklāt daiļdārzā reizēm tukša vieta nav slikta lieta – būs kur iestādīt kādu jaunu augu.

Skaistos liellapjus glābj pirmos

“Dārzā vairs nav svarīgākais saglabāt skaistumu, bet augu kolekcijas. Visvairāk no sausuma cieš augi ar lielām un biezām lapām,” laistīt dārzus mudina daiļdārzniece un kolekciju dārza saimniece Indra Lielkāja no Strenčiem.

Ar vērtīgu kolekcijas augu ir gluži kā ar mājdzīvnieku. Tas prasa rūpes. Jālaista eksotiskie augi, kuriem ir slikta ziemcietība, piemēram, katalpas, sniegpārsliņu koks, ēdamās kastaņas, arālijas.

Kā pirmie jālaista šopavasar un šovasar stādītie un pārstādītie augi. Mitrums īpaši vajadzīgs liela auguma stādiem.

Papildu ūdens vajadzīgs rododendriem – gan ziemzaļajiem, gan vasarzaļajiem. Trūkstot ūdenim, vasarzaļajiem rododendriem piemetas dažādas ligas, tie sāk slimot ar miltrasu (šovasar to jau daudzviet var novērot).

Jaunam kokam vai krūmam vajag 1,5–2 spaiņus ūdens. Ūdeni lej palēnām, ļaujot tam iesūkties augsnē.

Source info

LA.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka