Kokos vai uz lauka? Kā aug eksotiskie augļi dažādos pasaules nostūros

Kokos vai uz lauka? Kā aug eksotiskie augļi dažādos pasaules nostūros
Foto: Shutterstock

Visi zinām un protam atšķirt ābolu no mango vai banānu no pomelo, taču, raksturojot, kā tie aug dabā, gan varētu kļūdīties. Tas gan ir visai saprotami, ņemot vērā, ka mūsu platuma grādos nav kivi plantāciju un kokos neaug granātāboli, tomēr nelielā virtuālā ceļojumā eksotisko augļu valstībās gan varam piedāvāt doties.

Vai zināji, ka viens kumkvata koks gada laikā var saražot pat vairākus tūkstošus augļu? Interesanti fakti ''Tavs Dārzs'' stāstu arhīvā atklājas arī par ananāsiem – lai arī to uztveram kā vienu lielu augli, patiesībā tā ir augļkopa, kas veidojas, saaugot kopā daudziem mazākiem augļiem, kuri katrs attīstījušies no atsevišķa zieda. Turklāt ananasi nebūt neaug kokos, bet atklātos laukos, gluži kā mums kāpostgalvas.

Savukārt banānkoka dzīves cikls arī ir visai interesants – tas augļus ražo tikai vienu reizi, un pēc tam augs iet bojā, taču šajā vienā reizē var novākt līdz pat 200 banānu.

Iepazīstoties ar eksotisko augļu dzīves stāstiem, uzzināsi daudz jauna par ierastajiem augļiem, kas šķiet tik pašsaprotami, nonākuši veikalu plauktos.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka