Rožu laukumu Liepājā rotās 410 jaunas rozes
Foto: Aigars Štāls

Otrdien, 17. maijā, Liepājas Rožu laukumā iestādīti 410 jauni rožu stādi, kurus sarūpējis rožu audzētājs Jānis Blūms – to šķirnes ir izvēlētas pēc krāsas, augstuma, izturības pret slimībām, ziedēšanas ilguma, ziedu daudzuma un citām īpašībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā vasarā būvvaldes ainavu arhitekte Margarita Kaņevska, pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule un Komunālās pārvaldes dārzniece Alda Damberga, apsekojot un izvērtējot esošos apstādījumus Rožu laukumā, secināja, ka tie atsevišķās vietās ir novecojuši un nepieciešams atjaunot visus ap laukumu esošos koku un puķu stādījumus. Komunālā pārvalde pēc tam sagatavoja laukuma apstādījumu atjaunošanas plānu. Pēc Komunālās pārvaldes lūguma, pagājušajā rudenī rožu audzētājs Jānis Blūms apņēmās sapotēt un izaudzēt Liepājai nepieciešamo puķu daudzumu un sortimentu. Rožu laukuma lielajā apaļajā dobē rožu dēsti veidos kupolveida ziedaugu klājumu no koši sarkanām rozēm – centrālajā daļā iestādītas aptuveni 1,50 m augstas krūmrozes, pa perimetru aptuveni 0,70 m augstas floribundrozes, gar laukuma centrālās dobes ārējo malu – aptuveni 0,40 m augstas poliantrozes.

Dēstu iegāde pašvaldībai izmaksājusi 3800 eiro. Turpmāk rožu stādu nomaiņu Rožu laukumā pašvaldība plānos ne retāk kā pēc septiņiem līdz 10 gadiem.

"Pirmajā gadā gan neredzēsim jauno rožu ziedēšanu. Lai tās labi ieaugtu un turpmākos gadus krāšņi saplauktu, ziedpumpurus sākumā nepieciešams izkniebt. Jaunajām rozēm pirmie ziedi atņem pārāk daudz spēka un krūmi mēdz nīkuļot, tiem uzbrūk kaitēkļi un slimības. Tāpēc dobes atjaunošanu veicam pakāpeniski," skaidro pilsētas dārzniece Alda Damberga.

Foto: Aigars Štāls

Šajā pavasarī paredzēts daļēji atjaunot arī rožu dobi laukuma austrumu nogāzē, ieaudzējot sarkanas klājeniskās rozes. Savukārt citās rožu dobēs laukuma ārmalās esošos stādus daļēji nomainīs vai papildinās ar dažādu krāsu toņu dēstiem, taču šis darbs tiks plānots nākamajā pavasarī.

Jau martā uzņēmuma "Tanzīts L" dārznieces Rožu laukuma lielo dobi sagatavoja jauno rožu stādīšanai. Pagājušā gada rudenī no tās tika izraktas vecās rozes, kas te bija ziedējušas 15 gadu, un nomainīta augsne – iestrādāta trūdzeme. Šajā pavasarī dobē papildus ierakts mēslu komposts.

Martā arī sakopti ap laukumu augošo skābaržu vainagi, kuru lapotnes vasarās noēnoja dobi – rozes, kas ir sauli un siltumu mīloši augi, turpmāk saņems vairāk siltuma un gaismas.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Liepāja Rozes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form