Koša ideja bērnistabai – grāmatu kārtošana varavīksnes krāsu secībā
Foto: Shutterstock

Nereti ir pieņemts grāmatas kārtot alfabētiskā secībā, pēc žanra vai izmēra. Tomēr arvien populārāka kļūst koša tendence – sakārtot tās pēc krāsas, izmantojot varavīksnes principu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no portāla "Apartment therapy", pētām kāpēc grāmatu kārtošana varavīksnes krāsu secībā ir tik populāra un kā tā var ienest jaunas dvesmas bērnistabā.

Varētu teikt, ka grāmatu kārtošana līdzinās debatēm par papīra dvieļu un/vai lupatiņu izmantošanu – katram no mums ir savi principi un izvēles pamatojums. Tomēr vienojošais faktors ir grāmatas, kas mājās rada mājīguma atmosfēru. Tās tiek lasītas mazajiem pirms gulēšanas, kā arī bērni tās iznēsā pa visu māju, lai vienmēr būtu kopā ar mīļākajiem grāmatu varoņiem.

Kā norāda raksta autore Šifraha Kombitha (Shifrah Combiths), kopš viņa pievērsās grāmatu kārtošanai pēc varavīksnes krāsu principa, neviena cita kārtošanas metode viņas ģimenē vairs netiek izmantota. Viņa atklāj, ka šis princips ir palīdzējis bērnu istabā ienākt harmonijai un vispārējam mieram, kas pārņem ikvienu, kurš ierauga krāsainos plauktus.

Have some fun with your shelves. Start and stop rainbows, work horizontally and vertically, and use storage containers that compliment each other 🌈✨ Find these pieces and our other favorite items on THE shop page under “shop the feed” // or shop via screenshot using the @liketoknow.it app // http://liketk.it/2wb3z 📚 #thehomeedit #books #rainbow #organization

A post shared by THE HOME EDIT ® (@thehomeedit) on Jun 16, 2018 at 5:49pm PDT

Kombitha norāda, ka bērns redz un novērtē krāsas jau no agra vecuma, seko līdzi, kur grāmatas tiek novietotas. Laikam ejot, mazie ķipari zina, kur jāliek attiecīgās grāmatas, un pat vēlas to darīt. Viņa novērojusi, ka tad, kad bērni kārto grāmatas pēc krāsu principa, tās paliek kārtībā ilgāku laiku nekā tad, ja viņa tās kārto pati.

Vieni no ekspertiem varavīksnes principa ieviešanā bērnistabās un citās dzīvojamās telpās ir "The Home Edit" , kas nodarbojas ar mājvietas organizēšanu un iekārtošanu. Viņu iedvesmojošie attēli vietnē "Instagram", rosina domāt krāsaini un radoši.

Exactly one year ago, we were in the Hamptons organizing our favorite playroom OF ALL TIME for one of our favorite people OF ALL TIME, @gwynethpaltrow! 💜 Find these pieces and our other favorite items on THE shop page under "shop the feed" // or shop via screenshot using the @liketoknow.it app // http://liketk.it/2vX0Q // #thehomeedit #playroom #organization

A post shared by THE HOME EDIT ® (@thehomeedit) on May 29, 2018 at 8:57pm PDT

Viens no "The Home Edit" pārveidošanas spožākajiem piemēriem ir aktrises Gvinetas Paltrovas bērnu spēļu istabas iekārtojums. Gaišie plaukti koši kontrastē ar krāsainajām grāmatām, kas izceļas uz baltā fona.

Uz kādas lietotājas attēla komentāru par to, ka varavīksnes krāsas ir bērniem par uzmācīgu, uzņēmuma pārstāves sniedz paskaidrojošu komentāru: "Bērniem būtu jāzina par grāmatu kategorijām. Viņiem ir daudz vienkāršāk atrast meklēto, kā arī viņi zina, kur pēc tam jānovieto paņemtās grāmatas. Šis princips ne tikai papildina istabas kopējo iekārtojumu, bet arī palīdz izveidot organizēšanas sistēma, kas balstīta uz instinktiem un intuīciju. Tas pierāda, ka bērni ir spējīgi būt organizēti."

Kids rooms can be hard to wrap your head around, but honestly, a few good bins and some color-coding helps make the space organized and looking good at the same time. 🌈 Find these pieces and our other favorite items on THE shop page under "shop the feed" // or shop via screenshot using the @liketoknow.it app // http://liketk.it/2vMAP ✨ #thehomeedit #playroom #kids #organization

A post shared by THE HOME EDIT ® (@thehomeedit) on May 16, 2018 at 7:11pm PDT

Pēc sajūsmas komentāriem pie šīm bildēm, var spriest, ka cilvēki atbalsta un priecājas par jauno tendenci. Tomēr tikai paši mājvietā dzīvojošie varēs spriest par to, vai varavīksnes principa ievērošana bērnistabas plānošanā nes gaidītos augļus.

Tags

Bērni Bērnistaba Gvineta Paltrova Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form