Interesantas idejas, kā telpu sadalīt vairākās zonās
Foto: Shutterstock

Ne vienmēr nepieciešamas izbūvēt sienas un durvis, lai vienistabas dzīvokli pārvērst trīs telpu mājoklī. Iedvesmojoties no "Houzz", šoreiz parādīsim interesantus variantus, kā vienu istabu iespējams sadalīt vairākās zonās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Protams, vienmēr ir variants nedarīt neko – katru zonu, piemēram, virtuvi, gulēšanas vietu vai atpūtas laukumu iekārtot katru savā stūri, tās speciāli neatdalot. Taču šāds variants nebūs tik mājīgs un ērts, kādu iespējams iekārtot, izvēloties dažādus atdalīšanas veidus. Lūk, vairāki viltīgi un gaumīgi varianti, kā iespējams atdalīt telpas bez sienām!

Šajā variantā zonas viena no otras tikai daļēji atdalītas, taču izmantoto principu iespējams papildināt. Glīti izskatās izvēlētie dažādu izmēru koka kluči, kuri telpai piedod jaunas vēsmas.

Ja vēlies, lai mājvietā zonu skaitu varētu katru dienu mainīt, peļams nav aizkaru variants - varēsi tos gan atstāt reizēm aizvērtus, gan arī to vietā karināt citus, kad vien sirds kāros.


Arī aizslietnis var kalpot par labu telpas dalītāju, kuru izlikt reizēs, kad tas šķiet derīgi. Starp citu, šis var arī būt labs variants bērnistabās, ja ģimenē aug divas vai vairāk atvases un katrs sāk nepiekāpīgi prasīt savu telpu.

Viens no populārākajiem un praktiskākajiem veidiem, kā mājoklī ieviest zonu principu, ir novietot starp atsevišķām daļām skapi. Šādā veidā tiks ieviesta gan papildu rūme dažādu mantu izvietošanai, gan arī iegādāta mēbele, kas stilīgi papildinās interjeru.

Ja tomēr šķiet, ka bez durvīm nu nekādi nevar iztikt, stilīgs variants būs bīdāmo durvju izvēle.

Arī vecajiem logu rāmjiem var piešķirt otro dzīvi un no tiem izveidot sava veida sienu. Taisnība, ka tā nepalīdzēs izolēt skaņas, taču tā mājokli padarīs sakoptāku un loģiskāk izkārtotu.


Vairākās zonās vienu istabu iespējams sadalīt arī ar paklāju palīdzību, taču ne burtiskā nozīmē. Atšķirīgi paklāji vienkārši norādīs, kur sākas un beidzas viena zona, kā rezultātā radīsies plašāks telpas iespaids.

Telpas sadalīšanai var pieiet arī radošāk un izvēlēties neparastus interjera elementus, kā tas redzams šajā piemērā.


Privātmājās istabu dalīšanai vairākās daļās var palīdzēt nelieli pakāpieni, kas norāda uz zonas maiņu.


Atdalot virtuvi no viesistabas, lielisks variants ir pa vidu novietot leti, kura nepieciešamības gadījumā var pārtapt gan par ēdiena gatavošanas vietu, gan arī vakariņu un spēļu galdu.


Tomēr reizēm atdalīšanai nav vajadzīgs teju nekas – pietiek vien ar palielu dīvānu, kura mugurpuse jau norāda, ka viena zona pāriet citā.

Tags

Iedvesma Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form