Palūkoties, kāds laukā laiks, pasapņot, raugoties debesīs - mēs tik bieži lūkojamies pa logu... Pareizi ietērpts un dekorēts logs pat vissliktākajos laika apstākļos mājās liks justies silti un omulīgi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pareizs logu noformējums ir ļoti svarīgs. Aizkari ne tikai pasargā telpu no spilgtas saules, tie spēlē galveno lomu mājas tekstila ansamblī. Ja audums aizkariem ir izvēlēts pareizi, pat visskumjākais ūķītis burtiski uzzied.

Starp citu, ne vienmēr tam jābūt audumam! Šobrīd ražotāji un amatnieki piedāvā visdažādākos materiālus un risinājumus logu ietērpšanai. Tos var izmantot atsevišķi vai savstarpēji kombinēt. Nav nozīmes, kādu aizkaru tipu izvēlēties, vienmēr var atrast risinājumu arī nelielam budžetam. Jebkurā gadījumā ir jāņem vērā telpas iemītnieku personība un istabas interjers.

Smagas portjeras un drapērijas ar ielocēm - klasiskam stilam. Mūsdienīgumu tām piešķirs neparasti sānu atsēji, dekoratīvi pušķi un rozetes, īpašas stangas, piemēram, koka zara formā.

Ekostila piekritējiem - aizkari no kokvilnas vai lina. Arī šiem audumiem ir sava mode, joprojām modē ir tā dēvētais "Indijas gurķa" jeb nierīšu raksts, grieķu figurālie ornamenti, kā arī augu valsts motīvi. Burvīgi ir audumi ar ziedu izšuvumiem.

Minimālisma stilā veidotam interjeram piestāvēs romiešu žalūzijas - tās ir lakoniskas un nepievērš lieku uzmanību.

Virtuvē vēlams izvēlēties karstumizturīgus audumus, kas nekūst un nedeg (katram gadījumam!). Radīts arī īpašs audums, kurš palīdz neitralizēt nepatīkamos aromātus.

Viltības

  • Lai logs izskatītos platāks, aizkaru stienim jābūt nedaudz garākam par loga platumu - ierēķiniet papildus aptuveni 20 cm katrai loga pusei.
  • Īsi aizkari vizuāli saīsina arī logu.
  • Spilgti ziedu motīvi uz auduma - acu augstumā - novērš uzmanību no pārāk augstiem griestiem.
  • Nelielā telpā (piemēram, virtuvē) labāk neizvēlēties aizkarus pilnā sienas augstumā.

Spilgts risinājums

Ja nebaidies no oriģinālām un drosmīgām idejām, pasūti aizkaru audumu ar iemīļotas gleznas vai fotogrāfijas uzdruku.

Tags

Aizkari Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form