10 idejas, kā praktiski un ar stilu izmantot vecas koka durvis
Foto: Shutterstock

Vēl aizvien daudzās mājās atjaunotas un uzfrišinātas koka durvis pilda savu sākotnējo funkciju, taču bieži tās tomēr tiek nomainītas pret mūsdienīgākiem variantiem. Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar 10 izmēģināmām idejām, kā radošos veidos vecajām koka durvīm piešķirt otro dzīvi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seno koka durvju pārveidošana un iekļaušana interjerā nebūs piemērota pilnībā visiem mājokļiem. Tās, piemēram, labi izskatīsies "vintage" vai retro stila mājokļos vai arī telpās ar industriālu piesitienu.

Lūk, šajā guļamistabā vecās koka durvis kalpo par gultas galvgali.

Dekoratīvo elementu gultas galam vari izveidot arī pats, atjaunojot un pārkrāsojot senās durvis un pievienojot kādu greznu un izteiksmīgu detaļu.

Vecās un vienlaicīgi arī greznās koka durvis var kalpot arī kā vienkāršs interjera elements, kas telpai piešķirs neparastu auru.

Ja ir laiks un vēlēšanās, no vecajām koka durvīm iespējams izgatavot pašam savu šūpuļkrēslu, kas varētu īpaši uzrunāt bērnus. Tāpat šāda veida sēžamie ir labs dārza elements, kas noder gan mierīgai kafijas baudīšanai, gan arī viesu uzņemšanai. Lai sēdēšana būtu mīkstāka, vari salikt pufīgos spilvenus vai ieklāt sedziņu.

Telpu stūri ir viena no "apslēptajām" mājas vietām, kura bieži vien netiek pilnvērtīgi izmantota. Sadalot vecās koka durvis vairākās daļās, iespējams izveidot neparastu, taču stilīgu stūra plauktu.

Vecās durvis iespējams izmantot arī kā vienu no "dārza bāriņa" daļām. Šis elements lieliski noderēs kā ikdienā, tā svētku reizēs, kalpojot, piemēram, kā vieta darbarīku glabāšanai vai arī trauku, dāvanu vai pudeļu novietošanai.

Līdzīgi kā iepriekšējā piemērā, arī šajā durvis izmantotas kā daļa no jaunās mēbeles. Šīm durvīm pievienota zema krēsla daļa, kas būs lieliski piemērota bērniem vai arī mantu novietošanai priekšnamā. Jāizvēlas mājoklim atbilstošākā krāsa un jāķeras klāt krāsošanai!

Ja mājās trūkst vietas, kur kārt drēbes, pie durvīm vari piestiprināt āķīšus un glīts drēbju pakaramais gatavs!. Labs variants arī viesību reizēm.

Tas, kā vecās durvis iespējams izmantot, lielā mērā atkarīgs no dizaina. Ja durvis ir līdzīgas kā šajā piemērā – ar izgriežamiem taisnstūriem, to var pārtaisīt arī par sienas skapi. Izgrieztās daļas iespējams izmantot kā plauktus, uz kuriem salikt dažādus sīkumus.

Lūk, vecās koka durvis var pārtapt arī pudeļu skapī!

Atbilstoša stila mājoklī glīti varētu izskatīties variants, kad vecās koka durvis tiek izmantotas kā spoguļa rāmis. Tev atliks vien atrast stilku un pielāgot durvju izmēram.

Vecajām koka durvīm var būt arī pavisam vienkāršs pielietojums – tās var pārtapt galda virsmā. Sākumā nepieciešams izveidot koka karkasu, kam virsū tiek liktas durvis. Ja plāno izgatavot ēdamgaldu, svarīgi virsmu pielāgot tā, lai uz tās ērti varētu uzlikt šķīvi vai citus traukus.

Vēl citas interesantas izmantošanas idejas atradīsi šajā rakstā.

Tags

Durvis Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form