Dizaina elements un ērts papildinājums – kā izvēlēties piemērotāko atpūtas krēslu
Foto: Tim Wright / cc

Pat ja telpā ir dīvāns, tas nenozīmē, ka lielāks atpūtas krēsls ir lieks interjerā. Tieši otrādi – pēdējā laikā ļoti aktuāli telpu papildināt ar kādu spilgtākas krāsas krēslu, kas kalpo laiskiem atpūtas brīžiem un koši papildina noskaņu telpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

''Houzz'' interjera dizaina speciālisti sniedz praktiskus ieteikumus, kā izvēlēties vajadzībām un telpai piemērotāko atpūtas krēslu. Būtu grēks iegādāties lielu, skaistu atpūtas krēslu tikai dizaina dēļ – tam jābūt arī praktiski izmantojamam un parocīgam telpā – lai nemaisās pa kājām, tajā būtu viegli sēdēt u.tml. Ja esi nolēmis interjeru papildināt ar skaistu atpūtas krēslu, noteikti ieklausies šajos padomos – tie gan atvieglos pirkuma izvēli, gan palīdzēs nekļūdīties.

Krēsla izmantojums

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas jāapsver, lemjot par labu kādai konkrētai mēbelei, ir – kādā veidā tā tiks izmantota. Vai vēlies krēslu priekšnamā, kur piesēst un uzvilkt apavus? Vai vēlies to pie darba galda? Vai varbūt tas plānots kā elements viesistabā? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs izkristalizēt ideju, kāda tipa krēsls būtu piemērotāks. Piemēram, priekšnamā nevajadzētu pārāk zemu, lai varētu ērti iesēsties, tas pats attiecas uz krēslu pie darba galda.

Novietojums

Tikpat būtiski vēl pirms iegādes izlemt, kur krēslu novietosi, jo katrai vietai ir savas īpatnības. Krēsls varbūt būs kā radīts viesistabai, bet guļamistabai vajadzētu jau ko citu, tāpēc nepērc, pirms neesi izlēmis par tam piemērotāko vietu. Ja esi paredzējis krēslu novietot viesistabā, apdomā, vai bez tā ir gana daudz vietas, kur apsēsties citiem. Nav vērts ar šādu krēslu aizņemt vietu, ja vienlaicīgi vienā telpā nevar sasēsties visi mājokļa iemītnieki – tādos gadījumos varbūt doma par vienu atpūtas krēslu jāaizmirst, un tā vietā jāliek lielāks dīvāns. Lielākās telpās toties var jau atļauties eksperimentēt un ieplānot divus atpūtas krēslus – vienādus vai katru atšķirīgu, tas jau paliek gaumes jautājums, taču šāds lēmums noteikti attaisnosies.

Krēsla izmēra pielāgošana

Atpūtas krēsla iegādes brīdī noteikti aktualizēsies jautājums, cik lielu izvēlēties mēbeli. Šis aspekts iet roku rokā ar skaidrību par to, kur krēslam paredzēts atrasties, tāpēc uzreiz kā nolem tam piemēroto vietu, jau aptuveni ievies skaidrību, cik liels tas varētu būt. Ne vienmēr veikalā izdosies saprast krēsla izmēra piemērotību konkrētajai telpai, tāpēc labāk meklē to pēc konkrētiem mēriem, lai beigu beigās nav tā, ka krēslam nav rūmes vai tas aizņem pārāk lielu laukumu.

Izmēros jāievēro arī proporcijas. Dīvāns var izskatīties neproporcionāli, ja līdzās ir masīvs atpūtas krēsls. Tāpat arī pārāk mazs krēsls izskatīsies nepiemērots līdzās lielam, masīvam stūra dīvānam. Būtiski ņemt vērā, lai krēsla augstums būtu vienlīdzīgs ar pārējām mēbelēm. Tas nebūtu labais tonis, ja krēslos sēdošie ir galvas tiesu augstāk par tiem, kas iekārtojušies dīvānā. Minimāli šie augstumi var atšķirties, taču pārāk liela starpība nav vēlama – tas nebūs ērti.

Nevajadzētu aizrauties ar pārlieku platiem krēsliem. Ne kafijas galdiņam, ne kādai citai mēbelei nevajadzētu būt tuvāk par 45 cm no krēsla - citādi uzduršanās uz stūriem kļūs par ikdienu. Noteikti jāņem vērā, lai neviena mēbele netraucētu pieiet, iekāpt un izkāpt no krēsla.

Kādam audumam dot priekšroku

To, cik praktisks, viegli kopjams būs krēsls, ietekmē izvēlētais audums. Protams, krēsla audumam vajadzētu būt pielāgotam videi – ja paredzētā vieta ir vannasistaba, tad tādam, lai mitruma ietekmē tas neciestu, ja mājās ir mājdzīvnieki, jāņem vērā, lai tas neapliptu ar spalvu. Līdzīgi ir ar krāsām – ģimenēs ar maziem bērniem nebūtu pārāk praktiski izvēlēties ļoti gaišas krāsas krēslu, kas jau ļoti drīzi tāds vairs nebūs. Dizaineri apgalvo, ka dabīgās un mākslīgas ādas krēsli būs vieglāk kopjami un izturīgāki par jebkuru audumu, piemēram, samtu. Savukārt koka, plastmasas vai metāla krēsli, kas arī var būt ērti, ir vēl vieglāk kopjami.

Noteikti jāpatīk auduma tekstūrai – ja tā ir raupja, cieta, nebūs patīkami šādā krēslā sēdēt ar atkailinātu ādu, savukārt āda būs vēsa, tāpēc vienmēr gribēsies apakšā ieklāt pledu. Ļoti bieži šādos gadījumos krēslā ieklāj kažokādu, kas gan labi izskatās, gan padara omulīgāku zvilnēšanu.

Izvēloties auduma krēslus, noteikti pievērs uzmanību, cik biezs ir audums. Pavisam plāni var ātri izdilt konkrētās vietās, piemēram, kur ir roku balsti, tāpēc šādos gadījumos labāk, ka tie papildināti ar koka līsti. Auduma biezums ietekmēs arī mēbeles kopšanu. Piemēram, vilna noteikti būs vieglāk tīrāma par zīdu vai poliesteru. Nenāktu par sliktu pārliecināties, vai audums ir apstrādāts ar līdzekli, kas pasargātu no izbalēšanas saulē vai traipiem.

Pielāgojies stilam

Krēsla dizains lielā mērā atkarīgs no tā, kāds ir kopējais telpas interjers. Skandināvu stilā iederēsies arī kāds spilgtākas krāsas krēsls, bet kura dizains ir samērā askētisks, turpretī klasiskā stilā iederēsies krēsls ar izgrebtiem koka elementiem, bet mākslinieciskā vidē iederēsies arī klasisks, brūns ādas krēsls.

Padomā arī par to, kā izcelt krēslu vai pārvērst to par telpas akcentu – ieklāj pledu, ieliec spilvenu vai tam apakšā izklāj paklāju.

Tags

Interjera idejas Krēsls Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form