Durvju zvans - pirmais iespaids par mājokli
Foto: Shutterstock

Šķiet, visi esam ņēmuši vērā pamācību no grāmatas ''Vinnijs Pūks un viņa draugi'' frāzes – ''Lūdzu, zvanīt, ja uz klauvējienu nelaiž iekšā.'' Jebkurā mājā zvans ir pirmā lieta, kas sagaida ciemiņus pie lieveņa, un līdz ar to arī rada pirmo iespaidu par māju, tās saimniekiem un viņu gaumi. Šobrīd zvani mēdz būt dažādi – elektroniski, ar telefonzvana funkciju, un arī klasiskie klauvēkļi nav zaudējuši aktualitāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Klauvēkļi

Lai arī šis zvana veids šķiet nedaudz aizvēsturisks, vairums mājokļu saimnieku izvēlas tieši šo klasisko pieeju ar senatnīgo noskaņu. Savulaik mazajās mājās pietika ar skaļāku klauvējienu pie durvīm, bet lielajās muižās un pilīs tika ierīkoti lieli durvju zvani ar izteiksmīgi spalgu skaņu, ko nevar nedzirdēt. Tāpēc joprojām lielākās mājās, kur ar elektronisku signālu nebūs līdzēts, šis variants būs visatbilstošākais. Parasti klauvēkļi tiek gatavoti no kāda smagnēja metāla, lai skaņa būtu spalga, un pievērstu sev uzmanību. Klauvēkļu labākā īpašība ir tā, ka tos pēc izpildījuma var atrast katrai gaumei – mazākus, lielākus, ar dzeguzes vai gaiļa vizuālo imitāciju un citiem interesantiem pasniegšanas veidiem.

Elektriskie zvani

Izvēloties šo vispieprasītāko zvana veidu, ir jāņem vērā dažādi aspekti, un viens no tiem ir melodiju labskanīgums. Lai skaņas nekļūtu apnicīgas, un viesu sagaidīšana būtu patīkama, iepriekš jāpārdomā par signāla izvēli – vai tā būs melodija, instrumentu atdarināšanas skaņas, dzīvnieku skaņas vai monotons signāls. Mūsdienīgākajos uzstādījumos ir iespēja ieviest katrai dienai savu signālu, lai tas nekļūtu apnicīgs. Elektrisko zvanu priekšrocība ir tā, ka ir neskaitāmas variācijas to dizainam, sākot no visdažādāko formu pogām, beidzot ar izpildījumu.

Namruņi

Līdz ar tehnoloģiju laikmetu, parādījās vietējas nozīmes telefoni jeb namruņi, kas visbiežāk aprīkoti ar video funkciju. Lai arī šī zvana funkcija ir krietni dārgāka, tā ir visatbilstošākā ģimenes mājām, lai brīžos, kad bērni ir vieni paši, ekrānā var redzēt zvanītāju. Turklāt, namruņi ar vebkameras video funkciju pie reizes kalpo arī kā situācijas kontrolētāji, un garnadži nemaz neriskēs pietuvoties ieejas durvīm.

Derīgi zināt!

Neatkarīgi no tā, kāds zvana signāls tiktu izvēlēts, tam ir jābūt viegli sasniedzamā vietā, lai to aizsniegtu ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Vajadzētu padomāt arī par to, vai šis zvans ir pamanāms tumšākās dienās, un, ja tuvumā nav apgaismojuma, jāizvēlas izgaismots zvans, kas liek par sevi manīt.

Tags

Mājas drošība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form