Foto iedvesmai: brīnumainas terases, kurās gribas uzkavēties
Foto: Vida Press

Iestājoties vasarai, ļaudis steidz cītīgi tīrīt savas māju noputējušās terases, lai varētu turpmākos mēnešos aicināt viesus uz lustīgām grila ballītēm vai vienkārši saules baudīšanu, kad tā gozēsies pie debesīm. Māju terases var būt dažādas gan izmēros, gan formās, gan arī interjeros, tāpēc iepazīsties ar dažādām brīnumainām terasēm, kuras arī tevi iekustinās uzrīkot terases pasākumu vai doties pie kāda ciemos!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mērķis, kāpēc cilvēki māju priekšā vai aizmugurē izvēlas iekārtot terases, var būt atšķirīgs, piemēram, maltītes ieturēšanai, laika apstākļu baudīšanai, neliela dārziņa iekārtošanai u.c. Šis ir arī viens no faktoriem, kas nosaka terases lielumu, tāpēc tās var ietvert gan lielus galdus, dīvānus un pat baseinu, gan arī divvietīgus galdiņus un pāris puķupodus. Jāpiemin, ka terasēs dzīvīgumu ienes dažādi podos stādīti košumkrūmi un vīteņaugi.

Katrai terasei ir kāds nieciņš un sīkums, pie kura pieķert acis. Vienai tā var būt interjerā izmantoto krāsu saplūšana ar debesīm, citai kontrastējošas detaļas, bet vēl kādai – skats, kas paveras aiz terases robežām. Terasei nebūt nav jābūt ārkārtīgi lielai, jo arī mazās vietās iespējas izveidot modernu un gaumīgu interjeru.

Terases var būt gan vaļējas, gan ierobežotas. Šajā kontekstā jādomā par klimatiskajiem apstākļiem, piemēram, vietās, kurās visu cauru gadu spīd saule un lietus ir ļoti rets viesis, var atļauties projektēt terasi bez jumta. Latvijā šādu piebūvi uzturēt ir daudz grūtāk, taču no otras puses – lietū vai sniegā vaļējās terasēs parasti nesēž.

Aicinām ''Tava Māja" lasītājus apskatīt, kādas terases ir gan dažādu slavenību mājās, gan arī citās brīnumainās ēkās.

Foto ar dažādām terasēm:

Tags

Dizains Iedvesma Interjera idejas Slavenību mājas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form