Iemesli, kāpēc viesistabas interjers neizskatās līdz galam pilnīgs
Foto: Shutterstock

Lai viesistaba jau no pirmā acu uzmetiena neradītu šaubas, ka kaut kas tajā nav līdz galam pārdomāts un pareizi izvēlēts, jāzina galvenie iekārtošanas principi, pēc kuriem vadīties. Iespējams, telpa kopumā izskatās labi un iztrūkst tikai kāds viens, svarīgs elements, tāpēc vēlamies tevi iepazīstināt ar "Mydomaine" apkopotajām kļūdām viesistabas iekārtošanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veiksmīgi iekārtotas viesistabas pamatā ir pareizi izvēlēts dīvāns, ap kuru tiek "būvēta" pārējā telpa. Patiesībā nav runa tikai par tā izskatu, bet arī ērtumu, jo pats noteikti nejutīsies līdz galam brīvi un patīkami dzīvojamā telpā, kurā dīvāns nespēj dot nepieciešamo komfortu.

Tāpat nevajadzētu iegādāties pārāk zemus dīvānus, uz kuriem gan grūti apsēsties, gan no tiem piecelties. Vēl citus padomus, kas jāņem vērā, izvēloties dīvānu, atradīsi šajā rakstā.

Daudzi izvēlas viesistabas interjeru papildināt ar paklāju, taču bieži pieļauta kļūda ir to iegāde pārāk mazā izmērā. Lielas formas paklājs bez zīmējuma un raksta spēj vizuāli paplašināt telpu. Neliels paklājs ar rakstu sadala telpu zonās un var būt pat interjera centrālais dekora elements.

Iemesli, kāpēc viesistabas interjers neizskatās līdz galam pilnīgs
Foto: Shutterstock

Taču svarīga ir arī paklāja forma – apaļa un ovāla forma piešķir papildu apjomu telpai, bet paklājs – celiņš – spēj vizuāli izstiept telpas garumu. Viss atkarīgs no istabas izmēriem, taču "Mydomaine" raksta, ka parasti vajag izvēlēties lielākus nekā pašam pirmajā pārdomu brīdī šķiet.

Nevar nepieminēt, ka daudzi pārāk steidz iegādāties mēbeles, nemaz līdz galam neapsverot, kur un kāpēc tās tiks novietotas. "Better Homes and Gardens'' vēsta, ka lielāka izmēra viesistabās būtu vēlams klubkrēslus un dīvānus izvietot vienu otram pretī, pa vidu liekot kafijas galdiņu.

Viesistabas iekārtošanā svarīgi atrast centrālo elementu, un tas var būt gan galds, gan televizors, gan arī krāsns vai kamīns. Parasti visas mēbeles un priekšmeti tad tiek vērsti uz to, taču atceries, ka nekas nav akmenī kalts – maini mēbeļu atrašanos telpā pat divas reizes gadā, piemēram, ziemā un vasarā.

Iemesli, kāpēc viesistabas interjers neizskatās līdz galam pilnīgs
Foto: Shutterstock

Tāpat daudzi ne īsti pareizi izvēlas augstumu, kurā uzkarināt gleznas, bildes vai jebko, kas liekams foto rāmjos. Standarta uzskats ir, ka jebkādiem mākslas darbiem jāatrodas acu līmenī, taču jāņem vērā arī citi faktori, piemēram, šādā augstumā neizvieto objektus, rāmjus pie sienas, ja griesti ir zemi vai tavs augums ir stipri virs vidējā. Ja neesi ārkārtīgi gara auguma cilvēks, kā arī mājvietas griesti nav ne zemi, ne augti, mākslas darbus vajadzētu karināt nedaudz virs acu līmeņa.

Gaismas avotu telpā nekad nevar būt par daudz, tāpēc tos ieteicams likt gan pie sienas, gan arī uz grīdas. Patiesībā daudzi nenovērtē, cik ļoti grīdas un galda lampas uzlabo telpas izskatu – vislabākais variants būs tās lampas, kurām var regulēt "stiprumu", tādējādi pats varēsi noteikt, cik gaismas pielieta vakaros būs telpa.

Tags

Iedvesma Interjera idejas Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form