Izplatīti iemesli, kāpēc ciemiņi mājvietā var justies neērti
Foto: Shutterstock

Lai gan mājvietā primāri ir svarīgi pašam justies labi, nedrīkst aizmirst arī par ciemiņiem, kuri mēdz spert kāju pāri slieksnim. Šoreiz atgādināsim pāris lietas, par kurām vērts padomāt, lai jau pirmajās sekundēs pēc ienākšanas mājoklī viesu acīs nebūtu jālasa neizpratne un nepatīkams pārsteigums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nokrautas virsmas


Mēģini izvairīties no pilnībā visu virsmu nokraušanas ar dažādiem elementiem, kam īsti nav nekāda pielietojuma, raksta "Good Houskeeping". Putnu figūriņas, suvenīri no visām pasaules malām, dekoratīvie pulksteņi un tamlīdzīgas lietas mērenā daudzumā tavai dzīvesvietai var dot mājīguma sajūtu, taču pārbāztas skapīšu virsmas un plaukti ciemiņiem var likt justies neērti – kā ienākot muzejā vai veikalā.

Dzīvnieki itin visur


Tev var nebūt ne mazākās nojausmas, ko tavs mājas mīlulis dara, kamēr tevis nav mājās, taču brīžos, kad esat abi kopā un ierodas ciemiņi, pievērs viņa rīcībām pastiprinātāku uzmanību. Viesi var justies neomulīgi, piemēram, redzot kaķi, kurš staigā pa galdu un ar asti nobrauc gar traukiem. Iespējams, tev pēc tam nebūs nekādu problēmu baudīt vakariņas, bet ciemiņš var nejusties labi zinot, ka iepriekš gatavošanas vietas ar ķepām pārstaigājis dzīvnieks.

Netīri trauki un drēbes


Šis ir diezgan saprotams – neviens nevēlas skatīties uz cita piekaltušajiem aizvakardienas vakariņu traukiem un novalkātajām zeķēm, kuru aromāts nerada sajūtu, ka staigā pa rožu dārzu. Aizstāvības labad gan vērts piebilst, ka ciemiņi reizēm piesakās ierasties pēdējā brīdī, kad viss tiek ātrumā grābts kopā. Šādās situācijās tev var labi noderēt šis špikeris, kurā apkopoti knifi, kā katru telpu iespējams sakopt vien pāris minūšu laikā.

Vēstuļu kalni


Viena vēstule vai lapiņa uz virtuves letes šķiet absolūts nieks, taču ir pavisam vienkārši palaist garām brīdi, kad tās izveidojušas jau pamatīgu kaudzi. Tas gan nenozīmē, ka tev jāveido desmitiem mapīšu un jākārto vēstules alfabēta secībā, tomēr vērts paturēt prātā, ka ciemiņi var justies neērti, esot spiesti skatīties uz personīgu informāciju.

Suņa gulta


Vienalga, vai suņa gultiņa vai kaķa kaste atrodas tieši pie ieejas vai blakus dīvānam, kurā ērti iekārtojušies viesi, ļoti iespējams, ka pamanīsi ciemiņu pierēs rievas brīžos, kad viņi uz tām paskatīsies. Cilvēku attieksme pret dzīvniekiem ir ļoti dažāda, tāpēc nevar izslēgt iespējamību, ka viņiem mīluļa gultiņa būs tikai nepatīkama spalvu kaudze. Tāpat pārliecinies, ka pirms viesu ierašanās esi atbrīvojis mēbeles no spalvām, kuras pārējiem var likt uzmesties zosādai.

Pilnīga saskaņotība


Iedomājies, ka ieej mājoklī, kurā pilnībā viss, sākot no flīzēm un beidzot ar dekoriem, ir vienādā krāsā vai rakstā. Ļoti iespējams, tu justos neērti, jo vide šķistu ļoti mākslīga un uzbrūkoša. Lai gan ir svarīgi skatīties, lai dzīvesvietā nepārspīlētu ar stiliem un krāsām, nevajag sevi apzagt! Šādas mājvietas ir ļoti neinteresantas un šķiet bezpersoniskas, tāpēc atceries ar saskaņotību nepārspīlēt.

Tāpat neaizmirsti parūpēties par to, ka mājās ir patīkams aromāts, nevis jūtams piededzis ēdiens vai kāda ļoti intensīva ēdiena smarža. Ieteikumus smaržas radīšanai lasi šajā rakstā.

Tags

Interjera idejas Mājas tīrīšana Uzkopšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form